II niedziela Wielkiego Postu. 25.02.2024r.

1. W obecną, II-gą niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „W Kościele świętym jesteśmy wspólnotą misyjną”. Ofiary składane do puszek w przedsionku kościoła będą przeznaczone Misjonarzom na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes” – na wsparcie posługi ewangelizacyjnej, charytatywnej, medycznej i edukacyjnej.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w niedziele, a więc dzisiaj na g.16.00 z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba. Natomiast Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci, młodzieży i osób, które nie mogą być później na g.16.00. Droga Krzyżowa dla starszych zaraz po Mszy św. o g.17.00. Ofiary składane podczas tych nabożeństw są przeznaczane na jałmużnę wielkopostną dla ubogich oraz na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. We wtorek, 27.II. o g.15.00, nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z od-czytaniem przedstawionych na kartkach przez wiernych próśb i zostanie odprawiona Msza św. w tych intencjach.
  4. W środę różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek, 1.III., I-szy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed Drogą Krzyżową od g.15.30, i przed wieczorną Mszą św. od g.16.30. Odwiedziny Chorych od g.9.00 według ustalonego planu.
  6. W przyszłą, Isza niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii zostały zaplanowane na 4. niedzielę Wielkiego Postu, tj. od 10. do 13.III., które przeprowadzi o.Leszek Zabdyr, redemptorysta z Barda Śl. Będą to rekolekcje związane ze św. Michałem Archaniołem, którego figura zostanie uroczyście wniesiona do naszego kościoła i ustawiona na specjalnym postumencie.
  8. Z naszej Parafii została zaplanowana dwudniowa Pielgrzymka autokarowa na 2 dni: piątek i sobotę: 26 i 27. IV. do Lichenia, Torunia, Gniezna, Pola i Ostrowa Lednickiego. Koszt wyjazdu 830 zł. Szczegóły są zamieszczone na plakacie w gablotce ogłoszeń CARITAS w przedsionku kościoła – są dodatkowe ulotki. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w Pielgrzymce.
  9. Tydzień temu, w trzecią niedzielę miesiąca, na prace remontowe przy kościele z tacy prze-kazano 3.114 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii, konto bankowe: 840 zł. Razem wpłynęło 3.954 zł. Bóg zapłać za przekazane wsparcie.
  10. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w dzisiejszym wydaniu polecamy artykuły: Kim jest Ten, do którego się modlę?; Bóg się naszym proszeniem nie bawi; Jestem optymistą – ta wojna się skończy.