Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II niedziela Wielkiego Postu. 05.03.2023r.

 

  1. Dzisiaj, z racji I-szej niedzieli miesiąca, przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. W obecną, II-gą niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Ofiary składane do puszek w przedsionku kościoła będą przeznaczone na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes” – na wsparcie posługi ewangelizacyjnej, charytatywnej, medycznej i edukacyjnej.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w niedziele, a więc dzisiaj na g.16.00 z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba. Natomiast Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci, młodzieży i osób, które nie mogą być później na g.16.00. Droga Krzyżowa dla starszych zaraz po Mszy św. o g.17.00. Ofiary składane podczas tych nabożeństw są przeznaczane na jałmużnę wielkopostną dla ubogich oraz na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. W środę różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek, 09.III., po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie dla osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  6. W przyszłą, 2. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła.
  7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii zostały zaplanowane na 4. niedzielę Wielkiego Postu, tj. od 19. do 22.III., a które przeprowadzi ks. Krystian SOKAL z Ząbkowic Śl.
  8. Dzisiaj patriotyczne wydarzenie: Ogólnopolski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Start biegu w Rynku naszego miasta o g.13.00. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  9. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w dzisiejszym wydaniu polecamy artykuły: Krzywo na prostych liniach – o tym, jak nieumiejętnych pouczać; Czy Bóg karze? – czy życiowe problemy to kara z grzechy?