Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II niedziela Wielkiego Postu. 13.03.2022r.

 

 1. W obecną, II-gą niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w całej Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Wieczernik szkołą braterstwa misyjnego”. Ofiary składane do puszek w przedsionku kościoła będą przeznaczone na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes” – na wsparcie posługi ewangelizacyjnej, charytatywnej, medycznej i edukacyjnej. Natomiast ofiary składane na tacę są przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła.
 2. Dzisiaj, w związku z wyniesieniem na ołtarze Służebnic Bożych: s.Marii Paschalis JAHN i 9. Towarzyszek męczennic ze zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, po każdej Mszy św. odbywają się krótkie inscenizacje przygotowane przez s. Weronikę i s. Nikodemę wraz z dziećmi.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w niedziele, a więc dzisiaj o g.16.00 z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba. Natomiast Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci, młodzieży i osób, które nie mogą być później na g.16.00. Droga Krzyżowa dla starszych, zaraz po Mszy św. o g.17.00. Ofiary składane podczas tych nabożeństw są przeznaczane na kwiaty do Bożego Grobu i na jałmużnę wielkopostną dla ubogich.
 4. W środę różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy szczególnie w intencji pokoju i ustania wojny na Ukrainie.
 5. W czwartek, 17.III., na naszą Parafię wg diecezjalnego kalendarza, przypada Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się od godz.11.00 do g.17.00, do wieczornej Mszy św. Prosimy o znalezienie czasu i przychodzenie wg planu, który jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.

– jeżeli ktoś nie będzie mógł być w wyznaczonym czasie, to prosimy w dowolnym, dogodnym dla siebie.

 1. W czwartek, po Mszy św. – ok. g.17.30 w Domu Parafialnym, na plebanii, odbędzie się spotkanie naszej Parafialnej Grupy Charytatywnej CARITAS.
 2. W sobotę, 19.III., przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 3. W przyszłą 3. niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
 4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii zostały zaplanowane na 5. Niedzielę Wielkiego Postu, tj. od 03. do 06.IV.
 5. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 2. pogrzeby: śp. Bożena Jasztal i śp. Tadeusz Jasiński. Natomiast w środę, 16.III., odbędzie się pogrzeb śp. Romana Kusznir. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej Rodzinie wyrażamy nasze chrześcijańskie współczucie.
 6. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy – Gościa Niedzielnego, a w dzisiejszym wydaniu polecamy szczególnie historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy i świadectwa przyjmujących ich Polaków. A w wielkopostnym cyklu – o grzechu chciwości.