Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego. 11.04.2021r.

 

  1. Dzisiaj, w II-gą niedzielę po Wielkanocy, przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Przez przyjęcie Komunii św. i odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, można uzyskać odpust zupełny. Zaraz po Mszy św. o g.12.00 odbędzie się zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. Obecna niedziela jest także Międzynarodowym dniem CARITAS, i rozpoczyna się 77. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Jest to szczególny czas dziękczynienia za istniejące i powstające dzieła CARITAS, za wolontariuszy i ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli wspierających akcje charytatywne, także z naszej Parafii. To także czas modlitwy w intencji ubogich, chorych, nie-pełnosprawnych, samotnych, starszych.
  3. W środę przed wieczorną Mszą św. o g.17.30 różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. W przyszłą, 3. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pra-ce remontowe przy naszym kościele.
  5. Serdecznie dziękujemy paniom, które systematyczne sprzątają i odkażają kościół. Bardzo prosimy, aby stosować się do ogólnych zasad dotyczących przestrzegania istniejącej pandemii.
  6. Dzisiaj, po każdej Mszy św., chętnym osobom, są rozdawane za darmo przez naszą Parafialną CARITAS maseczki ochronne.
  7. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miało miejsce pięć pogrzebów: śp. Renata Kaszkur; śp. Jan Rajch; śp. Wanda Bogdaniuk; śp. Wiktoria Olak i śp. Mateusz Ramus. Dusze Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a ich rodzinom i najbliższym, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz Gość Niedzielny, a obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Wielki Bóg i mały wirus – o tym, czy należy zamykać kościoły ze strachu przed wirusem, i o duchowym znaczeniu pandemii; Zawsze taki sam – o papieżu Benedykcie XVI; Dobry zawsze – o zaufaniu Bogu, które nie zawodzi.