Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego. 24.04.2022r.

 

  1. W II-gą Niedzielę Wielkanocną, przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. Przez przyjęcie Komunii św. i odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Naj-świętszym Sakramentem, można uzyskać odpust zupełny.
  2. Dzisiaj przeżywamy również Międzynarodowe Święto CARITAS. Przy wyjściu z kościoła są zbierane do puszek ofiary dla wsparcia działalności charytatywnej CARITAS Diecezji Świdnickiej. Natomiast ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  3. Obecną niedzielą rozpoczynamy 78. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdzie nadzieją dla świata”.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Marka Ewangelisty; we wtorek św. Wojciecha bpa i m, patrona Polski; w środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek św. Katarzyny Sieneńskiej dz i dK, patronki Europy – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą I-szą niedzielą miesiąca,1.V. – przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Wieczorem I-sze nabożeństwo majowe – „majówka” o g.17.30.
  5. We wtorek, 26.IV., o g. 17.00 w świetlicy BARKA będą do odebrania stroje dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I-szej Komunii św. W naszej Parafii I-sza Komunia św. odbędzie się 05.czerwca o g.10.00, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  6. W środę, 27.IV., o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem przedstawionych próśb i Msza św. w intencji tychże próśb.
  7. W ubiegłym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce dwa pogrzeby: śp. Irena LACHOWICZ i śp. Anastazja LEWANDOWSKA. Dusze zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, a najbliższym z rodzin składamy wyrazy współczucia.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury naszej prasy – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Ostatnia deska ratunku – o tym, że świat potrzebuje Bożego miłosierdzia; Bóg cierpi na wojnie; Zobaczyli, bo uwierzyli.– W dzisiejszym wydaniu Gościa jest dodatek w postaci Koronki do Miłosierdzia Bożego w po polsku, ukraińsku i po rosyjsku.