Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego.  07.04.2024r.

 

  1. Dzisiaj, w II-gą niedzielę po Wielkanocy, przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Przez przyjęcie Komunii św. i odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego, można uzyskać odpust zupełny.
  2. Z racji I-szej niedzieli miesiąca, przed każdą Mszą św., ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  3. Obecna niedziela jest także Międzynarodowym dniem CARITAS i rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również Tego, kto życie od Niego otrzymał”. Jest to szczególny czas dziękczynienia za istniejące i powstające dzieła CARITAS, za wolontariuszy i ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli wspierających akcje charytatywne, także z naszej Parafii. To również czas modlitwy w intencji ubogich, chorych, niepełnosprawnych, starszych, samotnych.
  4. Jutro przeniesiona Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W środę przed wieczorną Mszą św. o g.17.30 różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek po Mszy św. Koronka do Miło-sierdzia Bożego.
  5. W naszej Parafii jest organizowana 2-dniowa Pielgrzymka na 26 i 27.IV.: piątek-sobota do Lichenia, Torunia, Gniezna, Strzelna, Pola i Ostrów Lednicki. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu 830 zł w tym bilety wstępu 140 zł. Szczegóły Pielgrzymki są zamieszczone na plakacie w przedsionku kościoła, a zapisy u ks. Artura. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w tej naszej parafialnej Pielgrzymce.
  6. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb: śp. Kazimierza RUDANIE-CKIEGO. Duszę zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu, a jego rodzinie i najbliższym składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz Gość Niedzielny, a obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Jak rozmawiać o aborcji; Medycyna pod rękę z etyką; Jezus w rozmowie z kobietą.