Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego. 16.04.2023r.

 

  1. W dzisiejszą II-gą Niedzielę Wielkanocną, przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. Przez przyjęcie Komunii św. i odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem, można uzyskać odpust zupełny.
  2. Dzisiaj przeżywamy również Międzynarodowe Święto CARITAS i rozpoczynamy 79. Ty-dzień Miłosierdzia pod hasłem: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni ”.
  3. W obecną, 3-cią niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace re-montowe przy naszym kościele.
  4. Po złożeniu wniosku do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, naszej Parafii przyznano kolejną dotację na kontynuację remontu elewacji kościoła w kwocie 400 tys. zł. Względem kolejnych prac, planujemy również przystąpienie do remontu wnętrza kościoła. Do tego działania też są konieczne projekty, które zatwierdzić musi Konserwator Zabytków, aby można było składać kolejne wnioski dla pozyskania dotacji. Mamy nadzieję, że w przy-szłym roku przystąpimy także do odnawiania naszego kościoła wewnątrz.
  5. We wtorek, 18.IV., na plebanii o g.18.00 będą stroje dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I-szej Komunii św. W naszej Parafii I-sza Komunia św. odbędzie się 28.V. o g.10.00, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  6. Również we wtorek,18.IV., ale w kościele po Mszy św. wieczornej, próba liturgiczna Kandydatów do bierzmowania, które odbędzie się już wkrótce, bo 27.IV., w czwartek o g.17.00 w Parafii Św. Bartłomieja w Kudowie – Czermnej.
  7. W środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  8. W ubiegłym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 2. pogrzeby: śp. Wojciech TUCHOLSKI oraz śp. Tadeusz DZIEDZIUL. Dusze zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, a naj-bliższym z rodzin składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  9. Polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego, a w obecnym ciekawe artykuły: Kościół ma twarz Mamy; „Dzienniczek” inspiruje, porusza, zadziwia; Bóg ukryty i smak wiary. Felieton Franciszka Kucharczaka – Cierpliwość pomnika.
  10. Na bocznych ołtarzach jest wyłożona modlitwa – Koronka do Miłosierdzia Bożego: jak się odmawia Koronkę oraz są cytaty z Dzienniczka św. s.Faustyny. Można wziąć dla siebie, czy dla kogoś…