Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II niedziela po Bożym Narodzeniu.                                                                                                                         03.01.2021r.

 

  1. Obecna, II-ga niedziela po Bożym Narodzeniu, jest I-szą niedzielą miesiąca, i przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. W środę, 6.I., przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę o g.8.00; 10.30; 12.00 i 17.00. Pod koniec każdej Mszy św. będzie poświęcenie kredy i kadzidła, które zapakowane w małe kopertki będzie można sobie wziąć do domu dla oznaczenia na zewnątrz drzwi wejściowych dużymi lite-rami: C+M+B – Chrystus Mieszkanie Błogosławi, i + i rok 2021, a kadzidło dla okadzenia mieszkania, symbolu zanoszonych modlitw. Będzie też pobłogosławiona woda, którą prosi-my przynieść ze sobą, w swoich małych pojemniczkach dla poświęcenia mieszkania. Ofiary składane w środę na tacę, oraz przy nabywaniu kredy i kadzidła, będą przeznaczone na rzecz Misji św. i pomocy Misjonarzom w ich pracy na różnych kontynentach.
  3. W naszej Parafii wizyta duszpasterska – Kolęda ze względu na pandemię, odbędzie się tylko u tych rodzin, które wcześniej zgłosiły chęć przyjęcia Kolędy przez osobiste zaproszenie. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, będą przychodzili tylko sami kapłani, bez ministrantów, pod konkretne adresy. Ze względu na czas Kolędy, Msze św. w tygodniu, od poniedziałku do piątku włącznie, będą odprawiane tylko rano o g.8.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od g.9.00 do 10.00.
  4. Zatem Kolęda została ustalona wg planu, który jest też zamieszczony w gablotce ogłoszeń przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej: parafiaduszniki.pl
  5. W przyszłą niedzielę, 10.I., przeżywać będziemy święto Chrztu Pańskiego.
  6. Tydzień temu były zbierane ofiary na rzecz Katolickich Poradni Życia Rodzinnego w naszej diecezji. Uzbierana i przekazana kwota na ten cel to 420 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okazane wsparcie.
  7. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 2 pogrzeby: śp. Teresy Wojtkowiak, i śp. Antoniego Wierzbickiego. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a ich naj-bliższym składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.