Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II niedziela po Bożym Narodzeniu. 02.01.2021r.

 

  1. Obecna, II-ga niedziela po Bożym Narodzeniu, jest I-szą niedzielą miesiąca, i przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. W czwartek, 6.I., przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę o g.8.00; 10.30; 12.00 i 17.00. Pod koniec każdej Mszy św. będzie poświęcenie kredy i kadzidła, które zapakowane w małe kopertki będzie można sobie wziąć do domu dla oznaczenia na zewnątrz drzwi wejściowych dużymi literami: C+M+B – Chrystus Mieszkanie Błogosławi, + i rok 2022, a kadzidło dla okadzenia mieszkania, symbolu zanoszonych modlitw. Będzie też pobłogosławiona woda, którą prosimy przynieść ze sobą, w swoich małych poje-mniczkach dla poświęcenia mieszkania. Ofiary składane na tacę oraz przy nabywaniu kredy i kadzidła, będą przeznaczone na rzecz Misji św. dla pomocy Misjonarzom w ich pracy na różnych kontynentach.
  3. W naszej Parafii wizyta duszpasterska – Kolęda ze względu na pandemię, odbędzie się tylko u tych rodzin i osób, które zgłosiły chęć przyjęcia Kolędy i Bożego błogosławieństwa przez osobiste zaproszenie. Z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, będą przychodzili tylko sami kapłani, bez ministrantów, i tylko pod zgłoszone wcześniej adresy. W danym dniu, kiedy będzie Kolęda, Msze św. będą odprawiane tylko rano o g.7.00. Kolęda wg planu, który jest też zamieszczony w gablotce ogłoszeń przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej: parafiaduszniki.pl
  4. W piątek, 7.I., pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych od g.9.00 wg stałego planu. Rano Msza św. o g.7.00 oraz wieczorem o g.17.00 Msza św. z racji I-go piątku i okazja do spowiedzi I-szo piątkowej. Kancelaria parafialna na czas Kolędy, będzie czynna tylko w sobotę od g.9.00 do 10.00.
  5. W sobotę, 8.I., w świetlicy parafialnej BARKA po Mszy św., a więc ok. 17.35, będą udzielane przez Radcę bezpłatnie porady prawne w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego i karnego.
  6. W przyszłą niedzielę, 09.I., przeżywać będziemy święto Chrztu Pańskiego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na opłatę za prąd elektryczny dla ogrzewania kościoła.
  7. Tydzień temu były zbierane ofiary na rzecz Katolickich Poradni Życia Rodzinnego w naszej diecezji. Uzbierana i przekazana kwota na ten cel to 418 zł. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
  8. Rada Miejska Dusznik-Zdroju, pragnąc uczcić 130. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci, ustanowiła rok 2022 Rokiem Edyty Stein. Papież Jan Paweł II w 1998 roku ogłosił Ją świętą, a w 1999 r. Patronką Europy. Bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy naszym Radnym za podjęcie i uchwalenie tak wspaniałej inicjatywy. W setną rocznicę pobytu w Dusznikach Edyty Stein, w 2012 r. z inicjatywy p. Dariusza Giemzy została postawiona pamiątkowa tablica – obelisk przy klasztorze Sióstr Elżbietanek. Pan Dariusz, który wcześniej pomógł w uzyskaniu relikwii św. Jana Pawła II dla naszego kościoła, obecnie pomógł w pozyskaniu relikwii św. Edyty Stein, za co bardzo serdecznie dziękujemy.