Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II Niedziela Adwentu. 05.12.2021r.

 

  1. Przeżywamy II-gą niedzielę Adwentu, która też jest I-szą niedzielą miesiąca. Przed każdą Mszą św. – Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o g.12.00, zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. W II-gą niedzielę Adwentu włączamy się w Dzień Pamięci o Kościele na Wschodzie. Naszą troskę chcemy wyrazić nie tylko poprzez dar modlitwy, ale również przez dar pomocy materialnej. Dlatego po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła są zbierane do puszek ofiary, jako nasze materialne wsparcie dla Katolików na Wschodzie.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Mikołaja, bpa – Patrona dobroci; we wtorek św. Ambrożego, bpa i dK; w środę 8.XII., Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – podczas Mszy św. o g.17.00 zostaną poświęcone medaliki i książeczki – modlitewniki dla dzieci, które przygotowują się do I-szej Ko-munii św.
  4. Serdecznie zapraszamy do udziału w roratach na g.17.00, od poniedziałku do piątku włącznie, poprzez które szczególnie przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia.
  5. Po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła są do nabycia opłatki na Wigilię i święta Bożego Narodzenia. W tygodniu można je nabywać w zakrystii. Są też kalendarze na nowy rok i świece wigilijne, które później będzie można zapalić na grobach najbliższych, aby symbolicznie w ten sposób pamiętać o Nich, i duchowo łączyć się z Nimi.
  6. W związku z ogrzewaniem kościoła, prosimy o pomoc w opłatach za prąd w sezonie grzewczym. Na ten cel ogłaszamy zbiórkę na ta tacę w każdą II-niedzielę miesiąca w okresie grzewczym. Zatem za tydzień ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  7. Nasza Parafialna Grupa CARITAS organizuje akcję na święta Bożego Narodzenia osobom starszym, samotnym, potrzebującym pomocy. W zakrystii są karteczki z imionami tych osób, którym będzie można zorganizować i przekazać świąteczną paczkę. Zatem prosimy chętnych o odbiór tych karteczek w zakrystii.
  8. W minionym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 4 pogrzeby: śp. Zygmunt Kasica; śp. Stanisława Fior; śp. Krystyna Łęcka; śp. Teresa Gaweł. W naszej modlitwie polecamy ich dusze Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  9. Polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu artykuły: Spojrzenie Ojca; Nasza Matka jest Niepokalana; Telefon do siostry; Fundusze na walkę z Kościołem.