Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

II Niedziela Adwentu. 04.12.2022r.

 

 1. Obecna, II-ga niedziela Adwentu, jest I-szą niedzielą miesiąca. Przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Dziękujemy Kołom Żywego Różańca za przekazane ofiary na kwiaty do dekoracji w XI.
 2. W tę II-gą niedzielę Adwentu włączamy się w 23. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Naszą troskę chcemy wyrazić nie tylko przez dar modlitwy, ale również przez dar pomocy materialnej. Dlatego przy wyjściu z kościoła są zbierane do puszek ofiary, jako nasze wsparcie dla Katolików w 15 krajach na Wschodzie, ale w tym roku przeznaczone na Ukrainę.
 3. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Mikołaja, bpa; w środę św. Ambrożego, bpa i dK; w czwartek, 8.XII., Urocz. Niep. Poczęcia NMP – podczas Mszy św. o g.17.00 zostaną poświęcone medaliki i modlitewniki dla dzieci, które przygotowują się do I-szej Komunii św.
 4. Serdecznie zapraszamy do udziału w roratach na g.17.00, od poniedziałku do piątku włącznie. Udział w roratach jest szczególnym przygotowaniem się do świąt Bożego Narodzenia.
 5. Po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła są do nabycia opłatki na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. W tygodniu można je nabywać w zakrystii. Są też nasze, parafialne kalendarze na nowy, 2023 rok oraz świece wigilijne, które później będzie można zapalić na grobach najbliższych, aby w ten sposób symbolicznie pamiętać i duchowo łączyć się z Nimi. Są jeszcze kartki świąteczne z gotowym nadrukiem życzeń.
 6. W związku z ogrzewaniem kościoła, prosimy o pomoc w opłatach za prąd w sezonie grzewczym. Zatem za tydzień, w II-gą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 7. W środę, 30.XI., przez Konserwator Zabytków z Wałbrzycha, odbył się pozytywnie odbiór zakończonych prac kolejnego etapu remontu elewacji kościoła. Prace te zostały zrealizowane dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Warszawy: 393 tys. zł, z U-rzędu Marszałkowskiego z Wrocławia 50 tys. zł; wkład z naszej Parafii 5.700 zł. Zatem koszt tego kolejnego etapu prac wyniósł: 448.700 zł.
 8. Nasza Parafialna Grupa CARITAS organizuje akcję pomocy na święta Bożego Narodzenia osobom starszym, samotnym, potrzebującym wsparcia. W zakrystii są karteczki z imionami osób, którym będzie można przekazać świąteczną paczkę. Zatem prosimy chętnych o odbiór tych karteczek w zakrystii.
 9. Zbliżają się powoli święta Bożego Narodzenia. Zgodnie z praktyką duszpasterską będzie miała miejsce Kolęda – wizyta duszpasterska, która rozpocznie się zaraz po Nowym Roku. Prosimy zatem o pobieranie Zgłoszenia Zaproszenia na Kolędę, które są wyłożone na bocznych ołtarzach dla siebie, swoich rodzin, czy też chętnych sąsiadów, znajomych. Po wypełnieniu Zaproszenia na Kolędę, prosimy – nawet bez koperty – o ich przekazywanie podczas Mszy św. na tacę, czy osobiście do zakrystii. Można też zgłosić Kolędę telefonicznie.
 10. W minionym tygodniu w Parafii odbyły się 2 pogrzeby: śp. Andrzej PIEKARZ i w Łężycach, śp. Halina CZWALIŃSKA. W naszej modlitwie polecamy ich dusze Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
 11. Po 5 latach pracy w naszej Parafii, pan organista Przemysław Kuklis, złożył wypowiedzenie umowy gry na organach z dniem 30 listopada. Zatem bardzo dziękujemy panu organiście za ten czas współpracy w naszej Parafii, i życzymy wszelkiej pomyślności. W związku z zaistniałą sytuacją, zostały już podjęte kroki, aby muzyka i śpiew były w naszym kościele.
 12. Polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu artykuły: Czy można wierzyć w Boga, nie wierzą w Kościół?; w cyklu adwentowym – o kolejnym promieniowaniu świętości: gorliwości i zapale; Tabliczka sumienia – Katar idei.