Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XIX niedziela zwykła. 07.08.2022r.

  1. Obecna niedziela jest 19. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym i I-szą niedzielą miesiąca. Przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Dominika kpł.; we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, dz. i męcz., patronki Europy, której relikwie mamy w naszym kościele; w środę św. Wawrzyńca, dk i m, i przed Mszą św. różaniec oraz Nowenna do MBNP; w czwartek św. Klary, dz; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. We wtorek, 9.VIII., o g.15.00 przy ul. Zielonej (skwer szachowy przy parku Zdrojowym), odbędzie się otwarcie skweru im. św. Edyty Stein w 80. rocznicę Jej śmierci i poświęcenie pamiątkowej tablicy. Wieczorem, o g.18.00, Msza św. w naszym kościele przy relikwiach św. Edyty Stein przez Jej wstawiennictwo, o Boże błogosławieństwo dla Wszystkich Parafian, Mieszkańców, Kuracjuszy, Turystów i Gości naszego miasta oraz okolic.
  4. Tydzień temu, w Akcji misyjnej MIVA Polska „Św. Krzysztof 1gr za 1 km”, były zbierane ofiary do puszek dla Misjonarzy na zakup środków transportu w pracy misyjnej. Z naszej Parafii uzbierana i przekazana kwota na ten zbożny cel to 1.138 zł. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu Misjonarzy.
  5. W naszym mieście trwa 77. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Wszystkim przybyłym artystom, słuchaczom, gościom, kuracjuszom życzymy pięknych przeżyć i wrażeń w zorganizowanych imprezach festiwalowych.
  6. Kolejowy Klub Honorowych Dawców Krwi jutro, 8.VIII., w godz. od 10.00 do 13.30 organizuje Akcję Poboru Krwi – Ambulans przy Hali Sportowej i serdecznie zaprasza wszystkich zdrowych Krwiodawców i pełnoletnich mieszkańców oraz Gości naszego miasta.
  7. W przyszłą sobotę, 13.VIII., w Świetlicy Parafialnej BARKA po Mszy św. – ok. g.18.45, będą udzielane przez radcę prawnego bezpłatnie porady prawne w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego czy karnego, oraz pomoc w tłumaczeniu pism urzędowych.
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasza prasa, Gość Niedzielny, i polecamy ciekawe artykuły: Lotnisko z rozmachem; Papież dotrzymał słowa; Tydzień męczenników. Felieton Franciszka Kucharczaka – Świętość dziewuch.