Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XIX niedziela zwykła. 08.08.2021r.

  1. Obecna niedziela jest 19. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, dz. i męcz., patronki Europy; we wtorek św. Wawrzyńca, dk i męcz.; w środę św. Klary, dz i przed Mszą św. różaniec oraz Nowenna do MBNP; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę św. Maksymi-liana Marii Kolbego, kapł. i męcz.
  3. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie wianków, bukietów z kwiatów i ziół.
  4. Za tydzień, w 3 niedzielę miesiąca, tzw „inwestycyjną”, ofiary złożone na tacę będą prze-znaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  5. Tydzień temu były zbierane ofiary do puszek dla poszkodowanych przez nawałnice i po-wodzie w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii. Na ten cel do „Caritas Polska” została przekazana uzbierana kwota, tj. 962 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy okazali swoje materialne wsparcie.
  6. W naszym mieście trwa 76. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Wszystkim przybyłym artystom, słuchaczom, gościom, kuracjuszom życzymy pięknych przeżyć i wrażeń w zorganizowanych imprezach festiwalowych.
  7. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb śp. Zofii DAWID. Duszę zmarłej Zofii polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
  8. Na prośbę Policji, prosimy – zwłaszcza osoby starsze, aby uważać na wyłudzenia na tzw. „wnuczka”, ponieważ w ostatnim czasie nasiliły się próby tego rodzaju kradzieży pieniędzy.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabywać naszą prasę Gościa Niedzielnego i polecamy ciekawe artykuły: Historia może łączyć; Znak Dziedzictwa; Pochwała szkody – felieton Franciszka Kucharczaka. W środku gazety, w naszym dodatku świdnickim, są artykuły o Odpuście i o „Braciach z Bożej Doliny” – franciszkanach z Zieleńca. Natomiast na drugim sto- liczku, jest do wzięcia sobie bezpłatne wydanie miesięcznika „w-Akcji”.