Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XIX niedziela zwykła. 09.08.2020r.

  1. Obecna niedziela jest 19. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Wawrzyńca, dk i m; we wtorek św. Klary, dz; w środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapł. i m – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W sobotę15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP i udział we Mszy św. jest obowiązkowy. Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę: o g. 8.00; 10.30; 12.00 i 18.00. W Łężycach o g.9.30. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie wianków, bukietów z kwiatów i ziół. W tym dniu obchodzimy 100-tną rocznicę „Cudu na Wisłą” i święto Wojska Polskiego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone jako nasza pomoc dla budowanych kościołów w naszej Diecezji. Kancelaria w sobotę, 15.VIII., będzie nieczynna.
  4. W przyszłą, 3 niedzielę miesiąca, jako tzw „inwestycyjną” ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Została już podpisana umowa na wykonanie remontu tylko jednej, frontowej strony wieży kościoła, ze względu na ograniczone możliwości finansowe. Remont ten ma nastąpić we wrześniu.
  5. W naszym mieście trwa 75. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Wszystkim przybyłym artystom, słuchaczom, gościom, kuracjuszom życzymy pięknych przeżyć i wrażeń w zorganizowanych imprezach festiwalowych.
  6. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb w Łężycach śp. Sabiny Kłak, która przeżyła 95 lat. Duszę zmarłej Sabiny polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabywać naszą prasę Gościa Niedzielnego i polecamy ciekawe artykuły: Każdy może zawierzyć wszystko – wielkie zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi w Niepokalanowie; Słowa na wagę – o ewangelizacji i kłótniach w internecie; Niepotrzebna konwencja – dlaczego należy wypowiedzieć konwencję stambulską?
  8. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje uroczystości: imieniny, urodziny, rocznice, jak i przebywającym na naszym terenie gościom, kuracjuszom, turystom życzymy wszelkich łask i darów Bożych oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień! Szczęść Boże!