Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XVIII niedziela zwykła. 31.07.2022r.

 

  1. Przeżywamy18. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.
  2. Dzisiaj kończy się 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Poprzez Akcję misyjną MIVA Polska „Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km”, w imieniu Misjonarzy prosimy o pomoc w zakupie tak potrzebnych środków transportu w pracy misyjnej. Na ten cel swoje ofiary, datki, można przekazywać do puszek w przedsionku kościoła.
  3. Jutro, 1.VIII., przypada 78. rocznica Powstania Warszawskiego i wspomnienie obowiązkowe św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra K; we wtorek dar Odpustu „Porcjunkuli” – odpust zupełny za nawiedzenie kościoła parafialnego i pobożne odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”; w środę przed wieczorną Mszą św. Różaniec oraz Nowenna do NBNP; w czwartek św. Jana Marii Vianneya, kapł; w piątek, I-szy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Koronki do Miłosierdzia Bożego. – W piątek, odwiedziny Chorych od g.9.00 wg stałego planu. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
  4. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  5. Wczoraj w naszej Parafii, w Łężycach, miał miejsce pogrzeb śp. Janiny ŁAPICKIEJ. Duszę zmarłej polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym z rodziny wyrażamy nasze współczucie.
  6. Przy wyjściu z kościoła, czy też w zakrystii, prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym wydaniu są ciekawe artykuły: Da się żyć bez alkoholu – okazuje się, że połowa dorosłych na świecie to abstynenci; Broń przeciw procentom – o tym, jak rodzina i praktyki religijne chronią młodych przed piciem; Cuda to nie złuda – o tym, że cuda nade wszystko mają skłaniać do przyjęcia Ewangelii.