Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XVIII niedziela – Przemienienie Pańskie. 06.08.2023r.

  1. Obecna niedziela jest 18. niedzielą w roku liturgicznym i dzisiaj przypada Święto Przemienienia Pańskiego. W jako I-szą niedzielą miesiąca, przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Dominika kpł.; w środę św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, dz. i męcz., patronki Europy, której relikwie mamy w naszym kościele i przed Mszą św. Różaniec; w czwartek św. Wawrzyńca, dk i m; w piątek św. Klary, dz.
  3. Tydzień temu, w Akcji misyjnej MIVA Polska „Św. Krzysztof 1gr za 1 km”, były zbierane ofiary do puszek dla Misjonarzy na zakup środków transportu w pracy misyjnej. Z naszej Parafii uzbierana i przekazana kwota na ten zbożny cel to 863 zł. Serdeczne Bóg zapłać w imieniu Misjonarzy.
  4. W środę, 09.VIII., Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
  6. W minionym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 2 pogrzeby: śp. Teresy WOJTASZCZYK i śp. Zbigniewa CZERWIŃSKIEGO. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy naszego współczucia.
  7. W naszym mieście trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Wszystkim przybyłym artystom, słuchaczom, gościom, kuracjuszom życzymy pięknych przeżyć i wrażeń w zorganizowanych imprezach festiwalowych.
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasza prasa, Gość Niedzielny, i polecamy ciekawe artykuły: Niegościnna Ziemia Święta; Kto zgrzeszył ?; Błogosławieństwo – to działa.