Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XVII niedziela zwykła. 30.07.2023r.

 

  1. Przeżywamy17. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.
  2. Dzisiaj kończy się 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Poprzez Akcję misyjną MIVA Polska „Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km”, w imieniu Misjonarzy prosimy o pomoc w zakupie tak potrzebnych środków transportu w pracy misyjnej. Na ten cel swoje ofiary, datki, można przekazywać do puszek w przedsionku kościoła.
  3. Jutro, w ostatni dzień lipca, wspominamy św. Ignacego z Loyoli, kapł. Założyciela Zakonu Jezuitów; we wtorek, 1.VIII., wspominamy św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra K, Założyciela Zakonu Redemptorystów, i przypada 79. rocznica Powstania Warszawskiego; w środę przypada Dar Odpustu „Porcjunkuli” – odpust zupełny za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła rzymskokatolickiego i pobożne odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”; w środę przed wieczorną Mszą św. Różaniec oraz Nowenna do NBNP; w piątek św. Jana Marii Vianneya, kapł i I-szy piątek miesiąca. Zaraz po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu z odmówieniem Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego. – W piątek, odwiedziny Chorych od g.9.00 wg stałego planu. Okazja do spowiedzi św. jest zawsze przed każdą Mszą św. do na 5 minut przed rozpoczęciem Eucharystii.
  4. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za systematyczne sprzątanie kościoła oraz Osobom, które ze swoich ogrodów przekazują kwiaty dla dekoracji ołtarzy w naszej świątyni.
  6. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 2 pogrzeby: śp. Helena MARCZAK i śp. Zdzisław JĘDRUCH. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  7. Przy wyjściu z kościoła prosimy o nabywanie naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym wydaniu są ciekawe artykuły zapowiadające rozpoczynające się niebawem w Portugalii Światowe Dni Młodzieży.