Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XVI niedziela zwykła. 17.07.2022r.

 

  1. Przeżywamy 16. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.
  2. Dzisiaj, w 3. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: w środę wspomnienie bł. Czesława, patrona Wrocławia – przed wieczorną Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek, 22.VII., św. Marii Magdaleny – w Łężycach Odpust: Msza św. odpustowa o g.16.00. W piątek po Mszy św. w Dusznikach –Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę św. Brygidy zakonnicy, Patronki Europy.
  4. W minionym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 3. pogrzeby: śp. Jan NOWAK; śp. Leszek BERESTKO; śp. Alina WYCISZKIEWICZ. Dusze zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu, a najbliższym z Rodzin składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  5. W przedsionku kościoła prosimy o nabywanie naszej prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego, a w dzisiejszym wydaniu polecamy ciekawe artykuły: Trudne oczyszczanie pamię-ci; Prawo nie dyskryminuje; Czuwając przy Matce. W środku gazety, w naszym dodatku świdnickim, jest artykuł dotyczący naszego miasta – o św. Edycie Stein – Teresie Benedy-kcie od Krzyża, Patronce Europy: Święta na nasze czasy.