Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XV niedziela zwykła. 16.07.2023r.

 

  1. Przeżywamy 15. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.
  2. Dzisiaj, w 3. niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: w środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek wspomnienie bł. Czesława, patrona Wrocławia; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę, 22.VII., święto św. Marii Magdaleny: w Łężycach Msza św. odpustowa o godz. 16.00.
  4. W naszej diecezji świdnickiej jest organizowana XX. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Trwać będzie od 01. do 08.VIII. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do III Grupy Kotliny Kłodzkiej. Zapisy są przyjmowane w Kłodzku, u OO. Franciszkanów w niedziele 16, 23 i 30 lipca, po Mszach św. o g.9.00; 10.30; 12 i 19.00 w pokoju nr 4, przed furtą klasztorną. Spotkanie organizacyjne dla Grupy III: 25.VII. w klasztorze OO. Franciszkanów po Mszy św. wieczornej.
  5. Został ogłoszony Rządowy Program Ochrony Zabytków. Dzięki staraniom posła p. Michała Dworczyka, nasz region otrzymał wielkie wsparcie finansowe, a dzięki staraniom i pracy naszego Urzędu Miasta, nasz kościół otrzymał dotację na remont dachów nad dwoma zakrystiami i dachu kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bardzo serdecznie dziękujemy za okazywaną pomoc dla kontynuacji prac przy tak pięknym zabytku…
  6. Jest bardzo upalnie, gorąco… W związku z tym, gdyby ktoś z państwa potrzebował, to na bocznych ołtarzach jest wystawiona woda…
  7. W przedsionku kościoła prosimy o nabywanie naszej prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego, a w dzisiejszym wydaniu polecamy ciekawe artykuły: Francja utracona; Bez wsparcia nie podołamy; Wietnamskie niepokalanki. Felieton Franciszka Kucharczaka – Fałszywy wybór.