Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XV niedziela zwykła. 10.07.2022r.

 

  1. Obecna niedziela jest 15. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro wspomnienie Św. Benedykta, opata – patrona Europy; we wtorek Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i m; w środę Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek św. Bonawentury, bpa i dr K – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę NMP z Góry Karmel.
  3. W przyszłą, III-cią niedzielę miesiąca, tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  4. Wczoraj w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb: śp. Tadeusz Giemza, a w środę odbędzie się pogrzeb śp. Jan Nowak. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  5. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasza prasa katolicka – Gość Niedzielny, a w obecnym wydaniu polecamy artykuły: Bolesne skutki pandemii; Po prostu Benedykt; Bezcenne krople. W dodatku świdnickim, w środku gazety, jest artykuł o pogrzebie ks. Władysława. Jest też kolejna płyta CD z Biblią Audio, a na niej cztery księgi Starego Testamentu.