Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XIV niedziela zwykła. 07.07.2024r.

 

  1. Przeżywmy 14. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i I-szą niedzielę miesiąca. Przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Jana z Dukli kapł.; w środę – przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek św. Benedykta, opata – patrona Europy; w piątek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i m – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  3. Na prośbę władz naszego miasta oraz przewodników różnych grup i osób odwiedzających nasze miasto i okolice: turystów, kuracjuszy, gości – już wkrótce zostanie umożliwione wchodzenie do wnętrza kościoła – poza kratę, do określonego miejsca przed ołtarzami. Po zamontowaniu dodatkowych kamer i alarmu oraz odpowiednich barierek dla zabezpieczenia kościoła i zabytków, będzie kościół w pełni otwarty w tygodniu od godz. 9.00 rano do wieczornej Mszy św. Miejmy nadzieję, że nasz kościół i zabytki będą bezpieczne, a przychodzący będą odpowiednio się zachowywać traktując to miejsce z szacunkiem nie jako muzeum, ale coś więcej – jako miejsce kultu religijnego, miejsce dla nas święte.
  4. Już wkrótce rozpoczną się dalsze prace remontowe elewacji zakrystii od strony Rynku i elewacji kościoła od strony plebanii. Obecnie są stawiane rusztowania dla realizacji ko-lejnego etapu remontu. Również jest w planie, dzięki pomocy Urzędu Miasta, remont daszków zakrystii, a jutro ma być inżynier dla realizacji projektu remontu skarpy: murku oporowego i schodów oraz kanalizacji i nawierzchni podwórza plebanii.
  5. Przy wyjściu z kościoła jest nasza prasa katolicka – Gość Niedzielny, a w obecnym wydaniu polecamy artykuły: Awantura o bohaterów; „Dezynfekcja” narodowej pamięci;. Felieton Franciszka Kucharczaka – Postęp wsteczny.