Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XIV niedziela zwykła. 09.07.2023r.

 

  1. Obecna niedziela jest 14. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie Św. Benedykta, opata – patrona Europy; w środę Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i m – przed Mszą św. różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dr K.
  3. W przyszłą, III-cią niedzielę miesiąca, tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele. Obecnie jest już stawiane rusztowanie do kolejnego etapu remontu elewacji kościoła…
  4. Wczoraj w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb: śp. Grażyny Krajnik. Duszę zmarłej polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  5. Przy wyjściu z kościoła jest nasza prasa katolicka – Gość Niedzielny, a w obecnym wydaniu polecamy artykuły: Wołyń – rany niezagojone; Ulmowie i inni; Memento księdza Jerzego; Felieton Franciszka Kucharczaka: Spóźnione przebudzenie.