Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XIV niedziela zwykła. 03.07.2022r.

 

  1. Przeżywamy 14. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Z racji I-szej niedzieli miesiąca, przed każdą Mszą św., ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: w środę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz. – o g.17.30 Różaniec i Nowenna do MBNP; w piątek św. Jana z Dukli kapł. – po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  3. Msze św. w tygodniu w lipcu i sierpniu, na czas wakacji i urlopów, są odprawiane tylko wieczorem o g.18.00.

  4. Serdecznie dziękujemy za udział we wtorek w pogrzebie ks. Władysława, który w naszej Parafii jako rezydent posługiwał przez ponad 11 lat.

  5. Dziękujemy również za udział w Uroczystości Odpustowej, której przewodniczył nasz Ordynariusz ks. bp Marek Mendyk. Dziękujemy Chórowi MAKROTUMIA za uświetnienie Odpustu, jak i naszej Parafialnej CARITAS za słodki poczęstunek po Mszy św. Odpustowej.

  6. Wczoraj, od klasztoru S. Elżbietanek, w uroczystej procesji spod pomnika św. Edyty Stein Te-resy Benedykty od Krzyża, karmelitanki, zostały wniesione Jej relikwie dla naszego kościoła. Będą one umieszczone na stałe w gablotce obok relikwii św. Jana Pawła II. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w tej doniosłej uroczystości, a władzom naszego miasta za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.

  7. W piątek miał miejsce pogrzeb w naszej Parafii – zmarł śp. Krzysztof Walecki. Duszę zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.

  8. W przyszłą sobotę, 09.VII., po Mszy św. – ok. 18.45 w świetlicy parafialnej BARKA będą udzie-lane przez Radcę prawnego bezpłatnie porady w zakresie prawa cywilnego, karnego, czy administracyjnego oraz w tłumaczeniu pism urzędowych.

  9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasza prasa katolicka – Gość Niedzielny, którą serdecznie polecamy, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Święte wątpliwości; Męczennicy czasu rzezi; Zielony nieład.

  10. Na czas wakacji, urlopów, kuracji, życzymy drogim Parafianom oraz przybyłym Gościom, dobrego wypoczynku, i prosimy o podtrzymywanie żywej łączności z Panem Bogiem przez modlitwę, oraz udział w niedzielnych Mszach św.