Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XIII niedziela zwykła. 

 

 1. Obecna niedziela jest 13. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o g. 17.30, a w środę, po Mszy św. o g.18.00 – zakończenie.
 2. Pod koniec Mszy św. o g.8.00 zostały poświęcone dary, szaty liturgiczne dla posługi podczas nabożeństw: Z ofiar złożonych przez Rodziców Dzieci I-szo Komunijnych ufundowano welon do monstrancji przy błogosławieniu Najświętszym Sakramentem i 3 plansze dekoracji komunijnych; Z ofiar od Parafian przekazanych z racji święceń kapłańskich Duszpasterzy, została ufundowana haftowana kapa maryjna; Z ofiar złożonych z racji bierzmowania ufundowano 2 ornaty koloru zielonego. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 3. Dzisiaj od g.8.45 do g.13.00, nasza Parafialna Grupa Charytatywna CARITAS w ramach Jarmarku św. App Piotra i Pawła, zorganizowała przy kościele „Kiermasz Ciast”. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc dla osób niepełnosprawnych i samotnych.
 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Ireneusza, bpa i m, i na jutro zostaje przeniesione nabożeństwo do św. Jana Pawła II: o g.15.00 rozpocznie się odczytaniem przedstawionych próśb, odmówiona będzie Koronka do Miłosierdzia Boże-go i Litania do Św. Jana Pawła II, oraz zostanie odprawiona Msza św. w intencji podanych próśb.
 5. We wtorek, 29.VI., w naszej Parafii doroczny Odpust św. App Piotra i Pawła, naszych Patronów. Msze św. będą odprawione rano o g. 9.00 i główna Msza św. o g. 18.00 z udziałem zaproszonych księży. Słowo Boże wygłosi proboszcz z Lewina Kłodzkiego – ks. Jarosław Nitkiewicz. Ofiary złożone w tym dniu na tacę, tzw. „Świętopietrze”, będą przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej. Serdecznie zapraszamy Parafian i przybyłych Gości na tę Uroczystość!– W środę przed Mszą św. o g.17.30 Różaniec; w zaraz po Mszy św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W piątek, 2.VII., z racji I-go piątku miesiąca odwiedziny Chorych od g.9.00. Przed Mszą św. od g.17.30 do okazja do spowiedzi św. I-szo piątkowej. – W sobotę święto św. Tomasza Apostoła.
 7. Po Mszy św. w sobotę – ok. g.18.35, Radca prawny w świetlicy parafialnej BARKA, będzie udzie-lał bezpłatnie porad w zakresie prawa cywilnego, administracyjnego i karnego, jak i bliższych in-formacji w kwestiach rodzinnych, spadkowych.
 8. W przyszłą I-szą niedzielę lipca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 9. Przypominamy, że w LIPCU i w SIERPNIU – na czas wakacji i urlopów, Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem o g.18.00. W niedziele bez zmian: o g.8.00; 10.30; 12.00 i 18.00. Urzędowanie Kancelarii parafialnej bez zmian: w środy od g.16.00 do 17.30 i w soboty: od g.9.00 do 10.30.
 10. Tydzień temu, w III-ią niedzielę miesiąca z ofiar złożonych na tacę na prace remontowe przy kościele wpłynęło: 3.702 zł; z ofiar w kopertach, w zakrystii, w kancelarii czy konto bankowe: 2.100zł: w sumie 5.802 zł. Serdeczne Bóg zapałać za przekazane fundusze!
 11. Ze względów zdrowotnych i na własną prośbę, ks. wikary Jakub Górski, decyzją ks. bpa. Marka Mendyka, z dniem 1.VII. zostaje zwolniony z pracy duszpasterskiej w naszej Parafii. Na miejsce ks. Jakuba został powołany ks. Mariusz Kubik. Pożegnanie i podziękowanie za pracę ks. Jakubowi, będzie podczas Mszy św. w środę, 30.VI., o g.18.00.
 12. Na koniec ogłoszeń prosimy o nabywanie naszej prasy katolickiej Gościa Niedzielnego. A w dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Ślady Boga; Chcemy mieć dzieci, ale…; O zdrowie trzeba dbać.