Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XIII niedziela zwykła.    30.06.2024r.

 

  1. Obecna niedziela jest 13. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym, i w ostatni dzień czerwca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o g.17.30.
  2. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: w środę św. Tomasza Ap, i przed Mszą św. Różaniec oraz Nowenna do MBNP; w piątek I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych od g.9.00, a wieczorem, po Mszy św., Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.

  3. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  4. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział wczoraj w Uroczystości Odpustowej św. App Piotra i Pawła, której przewodniczył ks. biskup Ignacy Dec. Naszej Parafialnej Grupie CARITAS dziękujemy za przygotowanie słodkiego poczęstunku z kawką i herbatką po Mszy św. Odpustowej, a także pięknie dziękujemy paniom, naszym gospodyniom, które upiekły pyszne ciasta na tę okoliczność. Dziękujemy również Chórowi MAKROTU-MIA, który uświetnił swoim występem Mszę św. w 30. rocznicę utworzenia i działalności Chóru pod dyrekcją p.Przemysława Kuklisa, naszego burmistrza miasta.

  5. W minionym tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb w Łężycach – śp. Stanisław MŁOT, a jutro będzie pogrzeb śp. Wiesława WALECKIEGO. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym z rodzin składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.

  6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasza prasa katolicka – Gość Niedzielny, którą serdecznie polecamy, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Papież nie jest prze-szkodą; Żeby Piotr łączył chrześcijan; Zachód odbija się od dna ?; Krew, która woła.

  7. Na czas wakacji, urlopów życzymy: dzieciom, młodzieży, parafianom oraz przybyłym kuracjuszom, turystom i gościom dobrego wypoczynku, wspaniałych przeżyć oraz żywej łączności z Panem Bogiem przez modlitwę i udział w niedzielnych Mszach św.