Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XIII niedziela zwykła. 02.07.2023r.

 

  1. Przeżywamy 13. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Z racji I-szej niedzieli miesiąca, tradycyjnie przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. W związku zaistniałą sytuacją braku księdza wikarego w naszej Parafii, od 1.VII. br., Msze św. będą odprawiane w niedziele tylko o g. 8.00; 11.00 i wieczorem o g.18.00. W Łężycach o g. 9.30. Natomiast w tygodniu Msze św. będą odprawiane tylko wieczorem, o g.18.00.
  3. W związku ze zmianą planu odprawiania Mszy św., proszę o śledzenie zamówionych swoich intencji na którą godzinę będą odprawiane, zwłaszcza w niedziele, czy też w bieżących dniach tygodnia. Plan Mszy św. jest zamieszczany w gablotce ogłoszeń w przedsionku kościoła, oraz na stronie internetowej Parafii. W razie niejasności, proszę podejść do zakrystii dla sprostowania, czy wyjaśnienia.

  4. W tym tygodniu wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Tomasza Ap; w środę, przed Mszą św. Różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.; w piątek I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych od g.9.00. Wieczorem, po Mszy św., Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli k.

  5. Dziękujemy za udział w Uroczystości Odpustowej św. App Piotra i Pawła, a naszej Parafialnej Grupie CARITAS za słodki poczęstunek po Mszy św. Odpustowej.

  6. W minionym tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 3 pogrzeby: śp. Halina MĄDRO; śp. Józef BORAWSKI i śp. Stanisława KURAS. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym z rodzin składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.

  7. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasza prasa katolicka – Gość Niedzielny, którą serdecznie polecamy, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Wesprzeć i przytulić; Historia wciąż żywa; Kraj otwarty dla imigrantów; Mama – dobry pracownik.

  8. Na czas wakacji, urlopów, kuracji, życzę dzieciom, młodzieży, parafianom oraz przybyłym Gościom dobrego wypoczynku, wspaniałych przeżyć oraz żywej łączności z Panem Bogiem przez modlitwę i udział w niedzielnych Mszach św.