Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XIII niedziela zwykła. 26.06.2022r.

 

  1. Obecna niedziela jest 13. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o g. 17.30, a w tygodniu zapraszamy na g.18.00 i w czwartek zakończenie nabożeństw.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro, 27.VI., nabożeństwo do św. Jana Pawła II o g.15.00, które rozpocznie się odczytaniem przedstawionych próśb przekazanych przy relikwiach do koszyczka, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Litania do Św. Jana Pawła, oraz zostanie odprawiona Msza św. w intencji podanych próśb. We wtorek wspomnienie św. Ireneusza bpa i m.
  3. W środę, 29.VI., w naszej Parafii doroczny Odpust św. App Piotra i Pawła, naszych Patronów. Msze św. będą odprawione rano o g. 9.00 i główna Msza św. o g. 18.00 z udziałem przybyłych księży, a której będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże nasz Ordynariusz, ks. bp Marek Mendyk. Po tej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie przygotowana miła, słodka niespodzianka od naszych św. Patronów. Ofiary składane na tacę, tzw. „Świętopietrze”, będą przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej. Serdecznie zapraszamy Parafian i przybyłych Gości na naszą doroczną Uro-czystość Odpustową – imieniny naszej Parafii, tym bardziej że, ma śpiewać chór MAKROTUMIA. W środę, w dzień Odpustu przed Mszą św. o g.17.30 nie będzie różańca, ale będzie nabożeństwo czerwcowe.
  4. W piątek,1.VII., I-szy piątek miesiąca. Odwiedziny Chorych od g.9.00. Przed Mszą św. od g.17.30 okazja do spowiedzi św.    I-szo piątkowej. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Z racji ogłoszonego w Dusznikach-Zdroju Roku św. Edyty Stein, imię zakonne: Teresa Benedykta od Krzyża, patronki Europy, w piątek i w sobotę trwać będą okolicznościowe spotkania w Teatrze Zdrojowym. Plan tego wydarzenia jest zamieszczony w przedsionku kościoła. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału, a zwłaszcza i przede wszystkim w sobotę, 2.VII. na g.10.00 przed pomnikiem św. Edyty Stein przy domu Zakonnym Sióstr Elżbietanek, obok Poczty. Z tego miejsca wy-ruszymy w uroczystej procesji wnosząc relikwie św. Teresy Benedykty do naszego kościoła, gdzie zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył i wygłosi okolicznościowe kazanie dr hab. O. Szczepan PRAŚKIEWICZ, Relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie. Relikwie św. Edyty Stein będą zamieszczone w gablotce obok relikwii św. Jana Pawła II. Natomiast na 18.IX. br. jest zaplanowane wprowadzone relikwii św. Rafała Kalinowskiego – Patrona Sybiraków.
  6. W przyszłą I-szą niedzielę lipca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  7. Przypominamy, że w LIPCU i w SIERPNIU – na czas wakacji i urlopów, Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko wieczorem o g.18.00. W niedziele bez zmian: o g.8.00; 10.30; 12.00 i 18.00. Urzędowanie Kancelarii parafialnej także bez zmian: w środy od g.16.00 do 17.30 i w soboty: od g.9.00 do 10.30.
  8. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii odbyły się 2 pogrzeby: śp. Edward HOŁYST i śp. Ludmiła DĄBROWSKA. Natomiast w piątek zmarł ks.Władysław WICHROWICZ, który w naszej Parafii jako rezydent posługiwał od 2009r. Pogrzeb ks. Władysława odbędzie się w rodzinnej miejscowości, w Byczeniu, tj. k. Kamieńca Ząbkowickiego we wtorek, 28.VI. o g.12.00. Na ten pogrzeb jest organizowany autobus, a chętne osoby prosimy o zapisywanie w zakrystii z podaniem numeru swojego telefonu dla ułatwienia wyjazdu.
  9. Bezpłatne porady prawne w VII i VIII, będą udzielane w 2 soboty miesiąca, tj. 9.07. i 13.08.
  10. Na koniec ogłoszeń prosimy o nabywanie naszej prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, a w dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Serca miłością haftowane; Cud Godziny Świętej; Przykry efekt Jordanowa.