Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XII niedziela zwykła. 23.06.2024r.

 

  1. Przeżywamy 12. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym i obchodzimy Dzień Ojca. W naszej modlitwie polecajmy zatem naszych tatusiów wypraszając dla żyjących: dar Bożego błogosławieństwa, a zmarłym dar życia wiecznego w niebie.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych: dzisiaj o g.17.30, a w tygodniu na g.18.00.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro Uro-czystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w środę przed Msza św. różaniec; w czwartek 27.VI., o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II z odczytaniem przedstawionych próśb; Koronka do Miłosierdzia Bożego; Litania do św. Jana Pawła oraz Msza św. w intencji podanych intencji; w piątek wspomnienie św. Ireneusza bpa i m.
  4. W sobotę, 29.VI., przypada Uroczystość św. App Piotra i Pawła, Patronów naszej Parafii. Główna Msza św. odpustowa o g.12.00, której przewodniczyć będzie ks. bp Ignacy DEC. Mszę św. uświetni Chór MAKROTUMIA, który obchodzi 30. rocznicę utworzenia i działalności. Zaraz po tej Mszy św., przy kościele, będzie słodki poczęstunek przygotowany dla uczestników Odpustu przez Parafialną Grupę CARITAS. Bardzo serdecznie prosimy nasze panie – gospodynie o wypieki, ciasta, aby można było poczęstować przybyłych Parafian i Gości przy kawie, czy herbatce. Zatem bardzo serdecznie zapraszamy na naszą doroczną Uroczystość Odpustową. Ofiary składane na tacę jako tzw. „świętopietrze”, będą tradycyjnie przeznaczone na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
  5. Tydzień temu, w 3. niedzielę miesiąca, na prace remontowe przy kościele złożono na tacę 2.841 zł; z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii, konto bankowe razem: 1.750 zł. Czyli w sumie wpłynęło: 4.591 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za przekazane ofiary – Bóg zapłać!
  6. Zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom gratulujemy osiągnięć, i życzymy dobrego oraz szczęśliwego czasu wakacji.
  7. W minionym tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb: śp. Marii BOSAK, której duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu, a rodzinie składamy wyrazy naszego współczucia.
  8. Polecamy naszą prasę katolicką: Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Aby Boga nie zastąpił cielec; Przekaz prawd wiary; Dzień Ojca naszego.