Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XII niedziela zwykła. 25.06.2023r.

 

  1. Przeżywamy 12. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o g.17.30, a w tygodniu zapraszamy na g.18.00. W piątek, 30.VI., zakończenie nabożeństw.
  2. Dzisiaj, po Mszy św. o g.12.00 odbędzie się podziękowanie za 2 lata pracy w naszej Parafii ks. Mariuszowi, który jutro odchodzi do samodzielnej pracy duszpasterskiej w Parafii św. Jadwigi w Ostroszowicach, dekanat Bielawa.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek, 27.VI., o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II z odczytaniem przedstawionych próśb; Koronka do Miłosierdzia Bożego; Litania do św. Jana Pawła oraz Msza św. w intencji podanych próśb. W środę wspomnienie św. Ireneusza bpa i m – przed Mszą św. różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca.
  4. W czwartek, 29.VI., Odpust św. App Piotra i Pawła, Patronów naszej Parafii. Msza św. rano o g. 9.00 i wieczorem o g.17.00. Przed główną Mszą św., o g.16.30 odbędzie się nabożeństwo czerwcowe, a po Mszy św. przy kościele, będzie słodki poczęstunek przygotowany dla uczestników Odpustu przez naszą Parafialną Grupę CARITAS. Ofiary składane na tacę, tzw. „świętopietrze”, będą przeznaczona na utrzymanie Stolicy Apostolskiej. Serdecznie zapraszamy Parafian i przybyłych Gości na naszą doroczną Uroczystość Odpustową, imieniny naszej Parafii.
  5. W związku z odejściem ks. wikarego, na Jego miejsce nie przysłano nowego księdza z powodu braku księży. Zatem w posłudze duszpasterskiej pozostaje tylko sam proboszcz. Dla-tego Msze św. od 01.VII. będą odprawiane w niedziele o g. 8.00, 11.00 i wieczorem o g. 18.00. W Łężycach o g.9.30. W tygodniu Msze św. będą odprawiane tylko wieczorem o g. 18.00. Intencja Mszy św. zamówiona na przyszłą niedzielę, 2.VII. na g.10.30 będzie odprawiona o g.8.00 za śp. Emilię NIECHAJOWICZ w 9. rocz. śmierci i za zmarłych z Rodziny oraz śp. Mariannę SIEŃSKĄ.
  6. W przyszłą I-szą niedzielę lipca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  7. Tydzień temu, w 3. niedzielę miesiąca, na prace remontowe przy kościele złożono na tacę 4.207 zł; z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii, konto bankowe razem: 880 zł. Czyli w sumie wpłynęło 5.087 zł. Bardzo serdeczne podziękowanie za przekazane ofiary – Bóg zapłać!
  8. Na koniec ogłoszeń prosimy o nabywanie naszej prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, a w dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Bóg prowadzi dzieci; Puste miejsca niepokoją; Nie zazdroszczę innym sprawności.