Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XI niedziela zwykła. 18.06.2023r.

 

  1. Obecna niedziela jest 11. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym i III-cią niedzielą miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedziele na g.17.30, a w tygodniu na g.18.00.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: we wtorek św. Alojzego Gonzagi zak; w środę NMP Przyczyny Naszej Radości – przed Mszą św. wieczorną różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca; w piątek Dzień Ojca i będziemy szczególnie dziękować za naszych Tatusiów; w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  4. W piątek, 23.VI., zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O g.8.00, będzie od-prawiona Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, katechetów, wychowawców i rodziców. Dlatego zapraszamy do kościoła, aby podziękować Panu Bogu za kolejny rok szkolny oraz prosić o szczęśliwe i dobre wakacje. Przed tą Mszą św. będzie okazja do spowiedzi św.
  5. Na sobotę, 24.VI., jest ogłoszona Pielgrzymka Mężczyzn do Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodzin w Bolesławowie k. Stronia Śląskiego. Szczegóły o tej Pielgrzymce są zamieszczone na okolicznościowym plakacie w przedsionku kościoła.
  6. W związku z powołaniem przez ks.bpa Marka Mendyka, nasz ks. wikary Mariusz Kubik z dniem 26.VI. br odchodzi z naszej Parafii, aby objąć duszpasterstwo w Parafii w Ostroszowicach, dekanat Bielawa. Oficjalne pożegnanie i podziękowanie ks.Mariuszowi za 2 lata pracy w naszej Parafii będzie w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o g.12.00.
  7. Wczoraj odbył się pogrzeb śp.Michała FRĄCZEK, a w środę będzie pogrzeb śp.Haliny Krystyny MĄDRO. Dusze zmarłych polecamy w naszej modlitwie Bożemu Miłosierdziu , a najbliższym składamy wyrazy naszego współczucia.
  8. Na koniec ogłoszeń, zachęcamy do nabywania naszej prasy katolickiej – Gościa Nie-dzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Polityka katolika – o tym, dlaczego świeccy katolicy nie powinni wycofywać się z polityki; Zwyczajne nadzwyczajne – o tym, że kobiety mogą być także nadzwyczajnymi szafarkami Komunii św.; Mistyk ćwiczący serca – o tym, że Ojciec Kasper DRUŻBICKI, jezuita, propagował już dawno kult Serca Jezusa.