Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

X niedziela zwykła.      09.06.2024r.

 

  1. Obecna niedziela jest 10. niedzielą zwykłą w roku liturgicznym. Serdecznie zaprasza- my do udziału w nabożeństwach czerwcowych z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedziele na g.17.30, a w tygodniu na g.18.00.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Barnaby Ap; w środę bł. Władysława Błądzińskiego kapł i męcz. z obozu Gross-Rosen; w czwartek św. Antoniego z Padwy kapł. i dK.; w piątek bł. Michała Kozala bpa i męcz.
  3. W przyszłą, III-cią niedzielę miesiąca, tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  4. W naszej Parafii odbyły się wizytacje z Kurii biskupiej: gospodarcza, katechetyczna i w czwartek – kanoniczna, którą przeprowadził nasz ordynariusz, ks.bp Marek Mendyk. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym Parafianom, katechetom, osobom, które angażują się i współpracują w życiu duchowym, jak i materialnym naszej Parafii. Ks. Biskup był pełen uznania dla naszych dokonań, pomimo ogólnej sytuacji jaka jest w Polsce i na świecie.
  5. Dziękujemy 11. Dzieciom, które z okazji swojej I-szej Komunii św., przekazały w okolicznościowych kopertkach swoje ofiary dla biednych dzieci w krajach misyjnych. W sumie 670 zł. Bóg zapłać!
  6. Tydzień temu były zbierane do puszek ofiary na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie, jako wotum wdzięczności za odzyskaną wolność oraz za opiekę nad naszym narodem. Z naszej Parafii przekazaliśmy uzbieraną kwotę, tj. 339 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom za okazane wsparcie.
  7. Bardzo dziękujemy osobom, które wczoraj brały udział w pielgrzymce z naszej Parafii do Wadowic i Krakowa – Łagiewnik, sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy za pamięć o nas w swojej modlitwie oraz za trudy pielgrzymowania, a ks. Arturowi za zorganizowanie pielgrzymki i opiekę duchową.
  8. W przedsionku kościoła polecamy naszą prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, i ciekawe artykuły: Żar Serca nie gaśnie – o tym, że tradycyjne kulty Serca Jezusa i Serca Maryi są wciąż żywe i potrzebne w dzisiejszych czasach; O Krzyżu, który jest znakiem naszej tożsamości. Felieton Franciszka Kucharczaka – Relacja zastępcza.