Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

I niedziela Wielkiego Postu. 21.02.2021r.

 

  1. W obecną, I-szą niedzielę Wielkiego Postu, a w III-cią niedzielę miesiąca jako inwestycyjną, ofiary składane na tacę, są przeznaczone dalsze prace remontowe przy naszym kościele.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba – dzisiaj o g.16.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci, młodzieży i osób, które nie mogą być później na g.16.00, a dla starszych Droga Krzyżowa zaraz po Mszy św. o g.17.00. Podczas tych nabożeństw są zbierane ofiary jako jałmużna postna dla ubogich oraz na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. Jutro przeżywać będziemy święto Katedry św. Piotra Apostoła; w środę przed Mszą św. o g.16.30: Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W przyszłą II-gą niedzielę Wielkiego Postu, 28.II., przeżywać będziemy Dzień modlitwy, postu oraz solidarności z Misjonarzami i będzie ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieła pomocy Misjonarzom – „Ad gentes”.

  5. W kolejnym wydaniu Gościa Niedzielnego polecamy ciekawe artykuły: „Któryś za nas cierpiał” – początek rekolekcji wielkopostnych; Rachunek sumienia na ratunek; Post na wzrost; Katecheza w czasie pandemii.