Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

I niedziela Wielkiego Postu. 18.02.2024r.

 

  1. Przeżywamy I-szą niedziela Wielkiego Postu i zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba o g. 16.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci, młodzieży i osób, które nie mogą być później na g.16.00. Dla starszych Droga Krzyżowa zaraz po Mszy św. o g.17.00. Podczas tych nabożeństw są zbierane ofiary jako Jałmużna Postna dla ubogich oraz na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. W środę przed Mszą św. różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
  3. W przyszłą II-gą niedzielę Wielkiego Postu, przeżywać będziemy Dzień modlitwy, po-stu oraz solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”, i będzie ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieła pomocy Misjonarzom -„Ad gentes”.
  4. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy kościele. Natomiast tydzień temu z ofiar na ogrzewanie kościoła wpłynęło 2.083 zł. Bóg zapałać za przekazaną ofiarę.
  5. Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie ze Stowarzyszeniem Do-brych Inicjatyw „Pro Missio” przeprowadza zbiórkę elektroodpadów – zużytego sprzętu RTV, czy AGD. Niepotrzebny sprzęt można przekazywać przy bramie wypożyczalni dla niepełnosprawnych w podwórzu plebanii do 9. marca br.
  6. Polecamy naszą prasę, Gościa Niedzielnego, i ciekawe artykuły: Jezusowa szkoła modlitwy; Wielki Post i Czas Pasyjny; Rodzicu, nie bój się!; Kiedy śmierć nie przychodzi według starszeństwa…