I niedziela Wielkiego Postu. 26.02.2023r.

1. Przeżywamy I-szą niedzielę Wielkiego Postu. Swój List Pasterski na ten szczególny czas napisał do nas ks. bp ordynariusz Marek Mendyk, który wysłuchujemy podczas każdej Mszy św.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w niedziele Gorzkie Żale na g. 16.00 z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba, a w piątki Droga Krzyżowa o g. 16.00 i na g.17.00, zaraz po Mszy św. Ofiary składane podczas tych nabożeństw będą przeznaczone na jałmużnę wielkopostną dla potrzebujących oraz na kwiaty do dekoracji Bożego Grobu.
  3. Dzisiaj, na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego, w związku z I-szą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę, jest organizowana przez Caritas Polska zbiórka środków finansowych na pomoc ofiarom wojny. Datki można przekazywać do okolicznościowych puszek CARITAS w przedsionku kościoła.
  4. Jutro, w 27 dzień miesiąca, o g.15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem przedstawionych przez wiernych na kartkach próśb oraz Msza św. w intencji przedstawionych próśb.
  5. W środę przed Mszą św. Różaniec i Nowenna do MBNP.; w piątek, 3.III., I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych od g.9.00; w sobotę święto Św. Kazimierza, królewicza.
  6. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a zaraz po Mszy św. o g.12.00 – Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  7. Za tydzień, tradycyjnie w II-gą niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce przeżywać będzie Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem :„Z misjonarzami budujemy Kościół”. Ofiary składane do puszek w przedsionku kościoła, będą przeznaczone na rzecz pomocy misjonarzom „Ad Gentes”, dla wsparcie posługi ewangelizacyjnej, charytatywnej, medycznej i edukacyjnej.
  8. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca, z ofiar na tacę na prace remontowe przy kościele wpłynęło: 3.341 zł; z ofiar w kopertach, zakrystii, konto bankowe: 430 zł. W sumie: 3.771 zł. Natomiast ze zbiórki ofiar dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii z naszej Parafii została przekazana kwota: 2.924 zł. Bardzo dziękuje-my za okazywaną pomoc – Bóg zapłać.
  9. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii odbył się pogrzeb śp. Ireny SŁUGOCKIEJ i Pa-tryka TARNOWSKIEGO. Dusze zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższej rodzinie wyrażamy nasze chrześcijańskie współczucie.
  10. W przyszłą niedzielę, 5.III., odbędzie się patriotyczne wydarzenie: Ogólnopolski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Start w Rynku naszego miasta o g. 13.00. Szczegóły są zamieszczone na plakacie w przedsionku kościoła, a organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w tym biegu.
  11. Polecamy naszą gazetę katolicką, Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu cieka- we artykuły: Jak upominać i nie zgrzeszyć; Na wyczerpanie – o wojnie w Ukrainie, której przyczyną jest rosyjski imperializm; Drugi dom – o uchodźcach z Ukrainy w Polsce.