Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

I niedziela Wielkiego Postu. 06.03.2022r.

 

  1. Obecna, I-sza niedziela Wielkiego Postu, jest również I-szą niedzielą miesiąca. Przed każdą Mszą św. ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g. 12.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Jest serdeczna prośba, aby uzupełnić 3 Koła Żywego Różańca, potrzeba 18 osób. Zatem bardzo prosimy, aby znalazły się w naszej Parafii chętne osoby do odmawiania 1 dziesiątki różańca dziennie przez wspólnotę danego Koła. Można zapisać się w zakrystii, czy też zgłosić do Zelatorek Kół: p. Marii SIEDLECKIEJ, p. Teresy BERCZYŃSKIEJ, lub do p. Wiesławy BERCZYŃSKIEJ.
  2. Dzisiaj o g.13.00 na torze wrotkarskim odbędzie się Ogólnopolski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – „Tropem Wilczym” pod patronatem Szefa Kancelarii Premiera RP posła Michała Dworczyka. Szczegóły są zamieszczone na okolicznościowym plakacie w wejściu do kościoła. Organizatorzy tego patriotycznego wydarzenia bardzo serdecznie zapraszają.
  3. W związku z wojną na Ukrainie, za pośrednictwem CARITAS Polska, jest organizowana w naszych kościołach także dzisiaj pomoc, przez składanie ofiar do okolicznościowych puszek w przedsionku kościoła.
  4. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym z ambony wieloryba – dzisiaj o g.16.00. Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci, młodzieży i osób, które nie mogą być później na g.16.00. Dla star-szych Droga Krzyżowa zaraz po Mszy św. o g.17.00. Podczas tych nabożeństw są zbierane ofiary jako jałmużna postna dla ubogich oraz na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. W przyszłą niedzielę, 13.III., po każdej Mszy św. w związku z wyniesieniem na ołtarze Służebnic Bożych: S.Marii Paschalis JAHN i IX Towarzyszek męczennic ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, odbędą się krótkie inscenizacje. Nasze Siostry Elżbietanki serdecznie zapraszają. Okolicznościowy plakat i wiadomości na ten temat są zamieszczone w gablotce w przedsionku kościoła.
  6. W przyszłą II-gą niedzielę Wielkiego Postu, przeżywać będziemy Dzień modlitwy, postu oraz solidarności z Misjonarzami i będzie ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na rzecz dzieła pomocy Misjonarzom -„Ad gentes”. Natomiast ofiary składane na tacę, będą prze-znaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła.
  7. Polecamy naszą prasę, Gościa Niedzielnego, i ciekawe artykuły: Matka grzechów – o tym, że pycha prowadzi do porażki; Dni bólu i chwały Ukrainy – o wojnie na Ukrainie. W środku gazety, w naszym dodatku świdnickim, jest artykuł o pogrzebie Anny Mendelskiej – siostrze naszego ks. wikarego, Mariusza.                                     
  8. W dzisiejszym wydaniu Gościa, jest dodatek w postaci kolejnej płyty Biblia Audio CD 9, Księgi Prorockie.