Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

I Niedziela Adwentu.                                                                                                                                                  29.11.2020r.

 1. Przeżywamy I-szą niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny oraz czas przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.

 2. Wczoraj zostały poświęcone opłatki na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Opłatki te w tym roku, ze względu na pandemię, NIE będą roznoszone dla Rodzin naszej Parafii. Prosimy o ich nabywanie dla siebie, swoich rodzin, sąsiadów, czy też znajomych w niedziele po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu w zakrystii. Ofiary przy tej okazji składane będą przeznaczone na ubezpieczenia: osób-wiernych, kościołów, budynków parafialnych, jak i na opłacanie za pracę Panu Organiście. Przy okazji opłatków, można też nabywać kalendarze katolickie na Nowy, 2021 Rok.

 3. Nasz Parafialny Zespół CARITAS organizuje w dniach od 29.XI. do 06.XII. zbiórkę pieniężną na rzecz uchodźców z Białorusi, przebywających na rehabilitacji w naszym mieście. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby choć trochę pomóc tym potrzebującym ludziom, pro-simy o wpłacanie na konto naszego CARITAS datków z dopiskiem „Białoruś”, lub wrzucić ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła. Wydrukowany numer konta CARITAS można też otrzymać w przedsionku kościoła.

 4. Parafialny Zespół CARITAS z uwagi na covid 19, zakupił i przekazał bezpłatnie do dusznickiego Pogotowia Ratunkowego pulsoksymetry służące do pomiaru pulsu i tlenu we krwi. Ratownicy będą je dawać tym osobom, których stan zdrowia będzie wymagał ich posiadanie.

 5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro św. Andrzeja Ap.; w czwartek św. Franciszka Ksawerego kapł.; w piątek św. Barbary, patronki górników; w przyszłą niedzielę, św. Mikołaja bpa.

 6. W piątek 4.XII., I-szy piątek miesiąca – odwiedzin Chorych jeszcze NIE będzie, są odwołane.

 7. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

 8. W Adwencie będą odprawiane Roraty, na które serdecznie zapraszamy – szczególnie dzieci z lampionami: od poniedziałku do piątku włącznie na g.17.00. Jednak decyzję o udziale w Roratach dzieci i młodzieży, pozostawiamy Rodzicom.

 9. W przyszłą, II-gą Niedzielę Adwentu, będziemy przeżywać jako „XXI Dzień Modlitwy i po-mocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będą zbierane do puszek ofiary na potrzeby naszych braci i sióstr na Wschodzie.

 10. W sobotę, 5.XII, zaraz po Mszy św. – ok. g.17.45 w świetlicy parafialnej BARKA, będą udzie-lane bezpłatnie porady prawne przez Radcę Kancelarii Prawnej w zakresie prawa cywilnego, karnego jak i w kwestiach rodzinnych, spadkowych, właściwej interpretacji pism sądowych.

 11. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom za sprzątanie i systematyczną dezynfekcję kościoła, a Paniom z Kół Żywego Różańca za ofiarę przeznaczoną na zakupienie specjalnego płynu do tejże dezynfekcji.

 12. W minionym tygodniu z naszej Parafii miały miejsce kolejne pogrzeby: śp. Elżbieta Szrubianiec – pogrzeb w Polanicy-Zdroju; śp. Jan Kołtun – pogrzeb w Kudowie-Zdroju; śp. Jan-Henryk Piotrowski i śp. Tomasz Fiałkowski. Dusze zmarłych polecamy w naszej modlitwie Bożemu Miłosierdziu, a ich najbliższym wyrażamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.

 13. Polecamy naszą prasę „Gościa Niedzielnego” i artykuły: Objawiło się życie – początek cyklu adwentowego; Nie wiedzą co czynią – o agresji wobec Kościoła i odchodzeniu od wiary; Śmierć, która wiele zmieniła – o nowej fali protestów na Białorusi.