Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

I Niedziela Adwentu. 03.12.2023r.

 

  1. Przeżywamy I-szą niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny oraz czas przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Przed każdą Mszą św. jest Adoracja Naj-świętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Dzisiaj o g.14.30 w salce na plebanii, odbędzie się przymiarka strojów dla dzieci przygotowujących się do I-szej Komunii św.
  2. Wczoraj zostały poświęcone opłatki na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Prosimy o na-bywanie opłatków dla siebie, swoich rodzin, sąsiadów czy też znajomych w niedziele, po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła, a w tygodniu w zakrystii, w Kancelarii Parafialnej w ramach urzędowania. Ofiary przy tej okazji składane będą przeznaczone na ubezpieczenia: osób – wiernych, kościołów, budynków parafialnych. Można też nabywać nasz kalendarz parafialny na nowy 2024 rok. Są też świece CARITAS jako wigilijna pomoc dzieciom: duże po 20 zł, a małe po 10 zł.
  3. Z naszej Parafii do roznoszenia poświęconych opłatków po domach nie są delegowane, wysyłane żadne panie, czy jakiekolwiek inne osoby. Zatem prosimy uważać, aby nie dać się oszukać.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro św. Barbary dz i m – patronki górników; w środę św. Mikołaja bpa – patrona dobroci; w czwartek św. Ambrożego bpa i dK; w piątek 8.XII. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – po Mszy św. o g.17.00 będą poświęcone medaliki i książeczki, modlitewniki dzieciom I-szo Komunijnym.
  5. W Adwencie będą odprawiane Roraty, na które serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami: od poniedziałku do piątku włącznie na g.17.00. Dzieciom, po każdym dniu Rorat, będą wręczane małe, samoprzylepne obrazki do wyklejania na swojej kartce. Wzór wklejania obrazków jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń w przedsionku kościoła.
  6. Tradycyjnie w przyszłą, w II-gą Niedzielę Adwentu, będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W przedsionku kościoła będzie można przekazać swoje materialne wsparcie do puszki na potrzeby naszych braci i sióstr na Wschodzie.
  7. W minionym tygodniu z naszej Parafii miały miejsce 2 pogrzeby: śp. Kazimierz BIAŁKO-WSKI i śp. Kazimierz MAZUR. Dusze zmarłych polecamy w naszej modlitwie Bożemu Miłosierdziu, a ich najbliższym wyrażamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  8. Polecamy naszą prasę „Gościa Niedzielnego” i ciekawe artykuły: Jezus mówi – czuwajcie!; Dobro potrzebuje reklamy; Masoneria? – Kościół mówi: nie!