I Niedziela Adwentu. 27.11.2022r.

1. Przeżywamy I-szą niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny oraz czas przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Wczoraj zostały poświęcone opłatki na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Prosimy o na-bywanie opłatków dla siebie, swoich rodzin, sąsiadów, czy też znajomych w niedziele po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu w zakrystii, czy też w ramach urzędowania Kancelarii Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane będą przeznaczone na ubezpieczenia: osób – wiernych, kościołów, budynków parafialnych, jak i na opłacenie za pracę organiście. Przy okazji opłatków, można też nabywać nasz parafialny kalendarz na nowy, 2023 rok. Są też do świece CARITAS i kartki świąteczne z gotowym nadrukiem życzeń.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II przy Jego relikwiach z odczytaniem przedstawionych próśb, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do św. Jana Pawła II i Msza św. w intencji przedstawionych próśb. We wtorek św. Andrzeja Ap.; w sobotę św. Franciszka Ksawerego kapł.
  4. W piątek, I-szy piątek miesiąca – odwiedziny Chorych od wg stałego planu od g.9.00.
  5. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  6. W Adwencie będą odprawiane Roraty, na które serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami: od poniedziałku do piątku włącznie na g.17.00. Dzieciom, po każdym dniu Rorat, będą wręczane małe, samoprzylepne obrazki do wyklejania na swojej kartce. Wzór wklejania obrazków jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń w przedsionku kościoła.
  7. Tradycyjnie w II-gą Niedzielę Adwentu, będziemy przeżywać kolejny, 23. Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby naszych braci i sióstr na Wschodzie.
  8. Tydzień temu, w 3. niedzielę miesiąca, na prace remontowe przy kościele z ofiar złożonych na tacę wpłynęło: 3.281 zł; z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii, konto bankowe: 820 zł. W sumie: 4.101 zł. Bóg zapłać za kolejne wsparcie i pomoc.
  9. W minionym tygodniu z naszej Parafii miały miejsce 4. pogrzeby: śp. Ryszard OBRZYDOWICZ; śp. Józef SŁUGOCKI; śp. Mirosław JASIŃSKI; śp. Krystyna SAWICKA. Dusze zmarłych polecamy w naszej modlitwie Bożemu Miłosierdziu, a ich najbliższym wyrażamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
  10. Polecamy naszą prasę „Gościa Niedzielnego” i ciekawe artykuły: Zderzony z ciemnościami; Koniec świata!; Papież Jan Paweł II działał odważnie!