Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

I Niedziela Adwentu. 28.11.2021r.

 

 1. Przeżywamy I-szą niedzielę Adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny oraz czas przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.
 2. Wczoraj zostały poświęcone opłatki na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Ze względu na pandemię, opłatki NIE będą roznoszone dla Rodzin naszej Parafii. Prosimy o ich na-bywanie dla siebie, swoich rodzin, sąsiadów, czy też znajomych w niedziele po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu w zakrystii, czy też w ramach urzędowania Kancelarii Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane będą przeznaczone na ubezpieczenia: osób-wiernych, kościołów, budynków parafialnych, jak i na opłacanie za pracę Panu Organiście. Przy okazji opłatków, można też nabywać kalendarze katolickie na No-wy, 2022 Rok.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek św. Andrzeja Ap.; w piątek św. Franciszka Ksawerego kapł.; w sobotę św. Barbary, patronki górników.
 4. W piątek, 3.XII., I-szy piątek miesiąca – odwiedzin Chorych od g.9.00.
 5. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca, przed każdą Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o g.12.00 – zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 6. W Adwencie będą odprawiane Roraty, na które serdecznie zapraszamy – szczególnie dzieci z lampionami: od poniedziałku do piątku włącznie na g.17.00. Dzieciom, po każ-dym dniu Rorat, będą wręczane małe obrazki do wyklejania na specjalnej planszy. Wzór planszy i obrazków jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń w przedsionku kościoła.
 7. W przyszłą, II-gą Niedzielę Adwentu, będziemy przeżywać jako „XXII Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będą zbierane do puszek ofiary na potrzeby naszych braci i sióstr na Wschodzie.
 8. Tydzień temu, w 3. niedzielę miesiąca, na prace remontowe przy kościele z ofiar złożonych na tacę wpłynęło: 4.016 zł; z ofiar w kopertach, w zakrystii, kancelarii, konto bankowe: 1.950 zł. W sumie: 5.966 zł. Bóg zapłać za kolejne wsparcie i pomoc.
 9. W sobotę, 4.XII, zaraz po Mszy św. – ok. g.17.45 w świetlicy parafialnej BARKA, będą udzielane bezpłatnie porady prawne przez Radcę Kancelarii Prawnej w zakresie prawa cywilnego, karnego, jak i w kwestiach rodzinnych, spadkowych, właściwej interpretacji pism sądowych.
 10. W minionym tygodniu z naszej Parafii miały miejsce pogrzeby: śp. Marii Lis i śp. Stanisława Jasińskiego. Natomiast w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Zygmunta Kasicy i śp. Stanisławy Fior. Dusze zmarłych polecamy w naszej modlitwie Bożemu Miłosierdziu, a ich najbliższym wyrażamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia. – Jeżeli chodzi o niektórych zmarłych naszych Parafian, bardzo zasmuca nas fakt, że na-leżąc do Kościoła Rzymskokatolickiego, ich pogrzeby nie odbyły się w naszym obrządku. Jeśli była ich taka wola przed śmiercią, to oni będą ponosić konsekwencje tego odstępstwa w wierze. Natomiast jeżeli bez ich woli i zgody tego odstępstwa od naszej wiary i Kościoła dokonali ich bliscy z rodziny, to oni biorą to na swoje sumienie. W naszej Pa-rafii, św.App Piotra i Pawła, nikomu – kto przez Chrzest św. należał do naszego Kościoła Rzymskokatolickiego – nie odmówiliśmy pochówku.
 11. Polecamy naszą prasę „Gościa Niedzielnego” i ciekawe artykuły: Pokój zakwitnie, kiedy Pan przybędzie; Książę Pokoju nadchodzi; Błogosławiony od kamery. W dzisiejszym wydaniu jest dodatek w postaci kalendarza ściennego na 2022r. Serdecznie polecamy…