Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. 17.04.2022r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj najważniejszy dzień w roku liturgicznym – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Jutro, w II-gi dzień świąt wielkanocnych, Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę i jest on tradycyjnie poświęcony Papieskiemu Wydziałowi Teologicznemu we Wrocławiu oraz naszemu Wyższemu Seminarium Duchownemu w Świdnicy. Wysłuchamy listu Rektorów tychże Uczelni, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ich utrzymanie.
  3. W środę przed Mszą św. wieczorną – Różaniec i Nowenna do M.B.N.P., a w piątek, po Mszy św., Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek, w Oktawie Wielkanocy, post nie obowiązuje.
  4. W przyszłą II-gą niedzielę po Wielkanocy, 24.IV., święto Miłosierdzia Bożego i na ten dzień przypada Międzynarodowy Dzień CARITAS. Po każdej Mszy św., zgodnie z zarządzeniem Kurii Biskupiej, będą zbierane ofiary do specjalnych puszek na wsparcie dzieł charytatywnych CARITAS Diecezji Świdnickiej. Natomiast ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w Triduum Paschalnym: w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek, oraz wczoraj, w Wielką Sobotę – Wigilię Paschalną. Dziękujemy za obecność na Adoracji w poszczególne dni. Dziękujemy także tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do zadbania o porządek i o dekoracje w naszej świątyni, szczególnie Paniom z Kół Żywego Różańca, które też przekazały swoją ofiarę – 600 zł na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy wszystkim pozostałym osobom, które w Wielkim Poście przekazywały swoje ofiary na ten cel, jak i na rzecz ubogich, jako jałmużnę postną. Dziękujemy naszej Liturgicznej Służbie Ołtarza i księdzu Mariuszowi za oprawę liturgiczną oraz panu Organiście chórem Makrotumia za oprawę muzyczną. Dziękujemy również naszej Parafialnej Grupie CARITAS za zorganizowanie Kiermaszu Wielkanocnego, jak i za akcję zbiórki żywności dla ubogich Rodzin i Osób. W imieniu obdarowanych dziękujemy za przekazaną im wczoraj żywność, przy poświęceniu pokarmów na stół wielkanocny.
  6. Bardzo serdecznie pragniemy jeszcze podziękować za przekazywane nam, Waszym Księżom, licznych i pięknych życzeń świątecznych od wielu osób, rodzin, różnych instytucji i organizacji, a szczególnie za życzenia i piękne kwiaty w Wielki Czwartek, w dzień ustanowienia sakramentu kapłaństwa – wszystkim za pamięć i życzliwość: serdecznie Bóg zapłać!
  7. Kropielnice przy wejściu do kościoła są już napełnione wodą pobłogosławioną w Wigilię Paschalną. Wchodząc do świątyni, należy żegnać się dłonią zanużoną w pobłogosławionej wodzie zgodnie z chwalebnym zwyczajem, który upamiętnia przyjęcie naszego chrztu.
  8. Na zakończenie ogłoszeń, polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego i ciekawe artykuły: Nie bądź niedowiarkiem; Żyć nie umierać; Chrystos Woskres.