Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. 31.03.2024r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj najważniejszy dzień w roku liturgicznym – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. 
  2. Jutro, w II-gi dzień świąt wielkanocnych, Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę i jest on tradycyjnie poświęcony Papieskiemu Wydziałowi Teologicznemu we Wrocławiu oraz naszemu Wyższemu Seminarium Duchownemu w Świdnicy. Wysłuchamy listu Rektorów tychże Uczelni, a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ich utrzymanie.
  3. W środę przed Mszą św. wieczorną – Różaniec i Nowenna do MBNP, a w piątek, po Mszy św., Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek, w Oktawie Wielkanocy, post nie obowiązuje.
  4. W piątek I-szy piątek miesiąca. Odwiedziny Chorych według ustalonego planu od g.9.00.
  5. W przyszłą I-szą niedzielę miesiąca przed każdą Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o g.11.00 Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  6. W przyszłą II-gą niedzielę po Wielkanocy, 07.IV., przypada święto Miłosierdzia Bożego i Międzynarodowy Dzień CARITAS. O g. 14.30, na plebanii, będzie odbiór strojów dla dzieci, które 19.V. przystąpią do I-szej Komunii św.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które brały udział w Triduum Paschalnym: w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek, oraz wczoraj, w Wielką Sobotę – Wigilię Paschalną. Dziękujemy za obecność na Adoracji w poszczególne dni. Dziękujemy także tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do zadbania o porządek i o dekoracje w naszej świątyni, szczególnie Paniom z Kół Żywego Różańca, które też przekazały swoją ofiarę na kwiaty – 400 zł na kwiaty. Dziękujemy również wszystkim pozostałym osobom, które w Wielkim Poście przekazywały swoje ofiary kwiaty, jak i na rzecz ubogich, jako jałmużnę postną. Dziękujemy naszej Liturgicznej Służbie Ołtarza i księdzu Arturowi za oprawę liturgiczną. Dziękujemy również naszej Parafialnej Grupie CARITAS za zorganizowanie Kiermaszu Wielkanocnego, jak i za akcję zbiórki żywności. Przekazano dla potrzebujących 16 paczek. W imieniu obdarowanych dziękujemy za przekazaną im wczoraj żywność przy poświęceniu pokarmów na stół wielkanocny.
  8. Bardzo serdecznie pragniemy jeszcze podziękować za przekazane nam, Waszym Kapłanom, liczne życzenia świąteczne, a szczególnie za życzenia i piękne kwiaty w Wielki Czwartek, w dzień ustanowienia sakramentu eucharystii i kapłaństwa – wszystkim za pamięć i życzliwość: serdecznie Bóg zapłać!
  9. Na zakończenie ogłoszeń, polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego. Obecne, świąteczne wydanie jest o 16 stron powiększone i zawiera ciekawe artykuły o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a także szereg reportaży i wywiadów o różnej tematyce.