Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Trójcy Najświętszej. 12.06.2022r.

 

  1. Obecna niedziela, I-sza po Zesłaniu Ducha Św., jest Uroczystością Najświętszej Trójcy.
  2. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o g.17.30, a w tygodniu zapraszamy na g.18.00.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro św. Antoniego z Padwy kapł. i dr K; we wtorek bł. Michała Kozala bp i męcz. W środę przed wieczorną Mszą św. różaniec. W piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  4. W czwartek, 16.VI., przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawiane: o g.8.00. Główna Msza św. z procesją Eucharystyczną ulicami naszego miasta do czterech Ołtarzy o g.10.30. Prosimy o dekoracje w oknach swoich mieszkań, szczególnie na trasie procesji. Nie będzie Mszy św. o g.12.00. Przed wieczorną Mszą św. o g.17.30 nabożeństwo czerwcowe. Przypominamy, że w Uroczystość Bożego Ciała mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św.
  5. Prosimy Panie z Kół Żywego o przygotowanie poszczególnych Ołtarzy, a potrzebne rzeczy do ich dekoracji będą przekazane na plebanii w środę, zaraz po Mszy św. wieczornej.
  6. Główna Msza św. w Boże Ciało o g.10.30 jest tradycyjnie odprawiana w intencji Dzieci z klas IV, które rok temu przystąpiły do I-szej Komunii św. Spotkanie przygotowujące dla dzieci rocznicowych – próba, jutro o g.16.00 w kościele. Spowiedź św. dla nich, ich rodziców, rodzeństwa, najbliższych: we wtorek od g.17.00, do wieczornej Mszy św.
  7. W Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy do udziału także dzieci I-szo komunijne. Dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków podczas procesji. Bardzo serdecznie prosimy o przy-noszenie płatków – kwiatków ze swoich ogrodów, łąk i zostawianie ich w przedsionku kościoła, pod gablotką ogłoszeń. Prosimy także o asystę naszych Strażaków do niesienia baldachimu ulicami naszego miasta.
  8. W Uroczystość Bożego Ciała, w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela w Szczytnej, o g.17.30 odbędzie się nabożeństwo czerwcowe z Adoracją i Uwielbieniem Najświętszego Sakramentu, a po niej koncert zespołu TATO.
  9. W przyszłą 3-cią niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą na prace remontowe przy naszym kościele. Dzięki wykonanym pracom przy skarpie między kościołem a plebanią, jest możliwość parkowania samochodów w podwórzu plebanii przyjeżdżając na Msze św., czy też racji uroczystości ślubnych, chrzcielnych, pogrzebów…
  10. W dzisiejszym wydaniu Gościa Niedzielnego polecamy artykuły: Chrześcijaństwo zobowiązuje – o niesłychanych przywilejach Chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego; Zagubiony Bóg – o pomyleniu neutralności z laickością; Wierne miłości – o Dziesięciu Elżbietankach wyniesionych na ołtarze, reprezentujących przeszło sto ofiar ze Zgroma-dzenia św. Elżbiety, zamęczonych i zamordowanych przez sowieckich żołdaków.