Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej.  10.04.2022r.

 

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w wydarzenia Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g.17.00. Po tym nabożeństwie zostaną wręczone nagrody dzieciom, które przedstawią swoje wyklejone plansze z obrazków z udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na opłatę za prąd dla ogrzewania kościoła.
 2. Na placu przykościelnym nasza Parafialna Grupa CARITAS zorganizowała Kiermasz Wielkanocny od g.8.00 do g.13.00. Można nabywać: palemki; małe, świeże chlebki do święconki; kartki świąteczne z nadrukiem życzeń; świece – paschaliki na stół wielkanocny; wypieki – ciasta naszych dusznickich gospodyń, którym to Paniom bardzo serdecznie dziękujemy za ich przekazanie.
 3. Od dzisiaj powraca letni porządek odprawiania Mszy św. W niedziele o g.8.00; 10.30; 12.00 i 18.00. W tygodniu Msze św. rano o g.7.00, a wieczorem o g.18.00. Kancelaria czynna w środy od g.16.00 do 17.30, i w soboty od g.9.00 do 10.30. Wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych w środy od g.16.00 do 16.30.
 4. Okazja do spowiedzi św. wielkanocnej jest przed każdą Mszą św.
 5. W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Nie będzie Mszy św. rano o g.7.00. Serdecznie zapraszamy na g.18.00. Tradycyjnie, zaraz po tej Liturgii, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Ołtarza Adoracji – Ciemnicy, gdzie Adoracja trwać będzie do g.20.00.
 6. W Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pańskiej, jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się Mszy św. W całym Kościele obowiązuje szczególna pokuta z zachowaniem wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Adoracji – Ciemnicy w Wielki Piątek od g.10.00 do g.17.30, do rozpoczęcia Drogi Krzyżowej, po której zaraz odbędzie się Liturgia Wielkiego Piątku. Plan Adoracji wg ulic i miejscowości naszej Parafii będzie podany w Wielki Czwartek. Po Liturgii Wielkiego Piątku nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do g.21.00.
 7. W Wielki Piątek, 15.IV., od g.10.00 rano będą odwiedzani Chorzy z naszej Parafii, których prosimy o zgłaszanie w zakrystii czy też telefonicznie, aby mogli skorzystać z wielkich darów łaski Bożej z okazji świąt wielkanocnych.
 8. W Wielką Sobotę – Wigilię Paschalną, Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie od g.10.00 do g.18.00, do Liturgii Wielkiej Soboty, która rozpocznie się przed kościołem. Na tę Liturgię przyniesiemy swoje świece, gromnice. Plan Adoracji na Wielką Sobotę podany będzie w Wielki Pią-tek. Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o g.6.00 rano z procesją wokół kościoła.
 9. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz.:11.00; 12.00; 13.00 i 14.00. W Złotnie, w świetlicy o g.11.00; w Łężycach, w kościele o g.11.30. Przy poświęceniu pokarmów prosimy o przekazywanie swoich darów do dużego kosza przy wyjściu z kościoła dla podzielenia się z ubogimi rodzinami i osobami z naszej Parafii. W Wielką Sobotę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
 10. Plan wydarzeń całego Triduum Paschalnego – największego święta chrześcijaństwa, jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń i na drzwiach kościoła.
 11. Ze względu na Święta Wielkanocne, tzw. „niedziela inwestycyjna” zostaje przesunięta na 24.IV.
 12. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb – zmarł: śp. Jan Kocemba, którego duszę polecamy Bożemu miłosierdziu, a najbliższej rodzinie składamy wyrazy naszego chrześcijańskiego współczucia.
 13. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym wydaniu ciekawe artykuły: Od hosanna do ukrzyżuj – o Wielkim Tygodniu; Niechciany sakrament – o nie odkładaniu spowiedzi; Współczesna apokalipsa. -W dzisiejszym wydaniu, w cenie gazety – 8 zł, jest dodatek w postaci kolejnej płyty Biblii Audio CD 8 – Księgi Prorockie.