Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XXIX niedziela zwykła.                                                                                                                                                18.10.2020r.

  1. W obecną 29. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, przeżywamy 94. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”, która też rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę w tygodniu, będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Dzisiaj o g.12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszej Parafialnej Grupy Charytatywnej CARITAS w 16. rocznicę utworzenia i działalności. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Wszystkim osobom należącym do CARITAS, za poświęcanie swego czasu przez organizowanie akcji, jak i trudu w niesieniu pomocy potrzebującym naszej Parafii, miasta i okolic. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy współpracują z naszą Parafialną CARITAS: darczyńcom, ofiarodawcom, dobrodziejom.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzisiaj na g.16.30, a w tygodniu na godz.17.00.
  4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy we wtorek św.Jana Kantego, kapł; w czwartek św.Jana Pawła II, pap.
  5. W związku z pandemią, Bierzmowanie 20.X., we wtorek, o g17.00 dla młodzieży z naszej Parafii, które miało się odbyć w Kudowie – odbędzie się u nas, w naszej Parafii. Przyjedzie specjalnie ks.bp Ordynariusz Marek Mendyk. W związku z tym, nabożeństwo różańcowe we wtorek odbędzie się wyjątkowo o g.15.00, Msza św. o g.15.30, a g.17.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu Bierzmowania 35 osobom z naszej Parafii i 9 z Le-wina Kłodzkiego.
  6. Jutro dla młodzieży i ich świadków przed bierzmowaniem spowiedź od g.16.15, o g.17.00 Msza św. i po nabożeństwie różańcowym – próba generalna.
  7. Już wkrótce będzie miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych bliskich Zmarłych. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki Wypominkowe, które prosimy o czytelne wypisywanie – najlepiej drukowanymi literami. Wzór wypełniania kart Wypominkowych jest zamieszczony w gablotce ogłoszeń przy wyjściu z kościoła. Prosimy też o przekazywanie Wypominek do końca października, zaznaczając z jakiej ulicy czy miejscowości, aby później wyczytywać je podczas nabożeństw według ustalonego planu. Przekazywane przy tej okazji ofiary, będą przeznaczone na Msze św. za śp. Zmarłych, jak i na opał dla ogrzewania domu parafialnego i świetlicy BARKA.

  8. Dzisiaj, w III-cią niedzielę miesiąca, tzw. „inwestycyjną”, ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  9. Tydzień temu były zbierane ofiary do puszek z racji Dnia Papieskiego. Z naszej Parafii przekazano dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin uzbieraną kwotę, tj. 1.024 zł. Bóg zapłać w imieniu Stypendystów!
  10. Zachęcamy do nabywania i lektury naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Parafia nie może być ideałem – o budowaniu wspólnoty parafialnej; Nie ma Komunii bez jedności – o przyjmowaniu Komunii św.; Papież odczytywany na nowo – o roli Jana Pawła II w przemianach, jakie się dokonały.