XXXIV niedziela – Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. 21.11.2021r.

1. Obecna, 34 niedziela, jest ostatnią w roku liturgicznym i przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Cecylii dz i m, patronki śpiewu kościelnego; w środę Świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Laca kapł. i Tow. – przed Mszą św. o g.16.30 Różaniec i Nowenna do MBNP; w czwartek św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dz i m; w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego; w sobotę, 27.XI., tradycyjnie w ten dzień miesiąca, o g.15.00 odbędzie się nabożeństwo do św. Jana Pawła II i Msza św. w intencji wcześniej przedstawionych próśb.
  3. W sobotę, 27.XI., w wigilię I-szej niedzieli Adwentu, pod koniec Mszy św. o g.17.00, zo-staną poświęcone opłatki na święta Bożego Narodzenia. Ze względu na pandemię koronawirusa, opłatki także w tym roku NIE będą roznoszone dla rodzin naszej Parafii do domów i mieszkań. Zatem prosimy o zaopatrywanie się w opłatki indywidualnie dla siebie, bliskich, znajomych, sąsiadów: w niedziele w przedsionku kościoła po każdej Mszy św., a w tygodniu w zakrystii, czy też w Kancelarii Parafialnej w ramach jej urzędowania. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na obowiązkowe ubezpieczenia: osób-wiernych, kościołów, budynków parafialnych, jak i na wynagradzanie za pracę Panu Organiście.
  4. Tydzień temu, w 13. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, były zbierane do puszek ofiary jako nasza pomoc dla chrześcijan w Libanie. W sumie uzbierana kwota to: 1.577 zł. Serdeczne Bóg zapłać za przekazane wsparcie.
  5. W minionym tygodniu w naszej Parafii miał miejsce pogrzeb: śp. Katarzyny-Zofii Nowakowskiej, której duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu, a najbliższym składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.
  6. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie, umycie posadzki, ławek i dezynfekcję kościoła.
  7. Na koniec ogłoszeń, polecamy naszą prasę – Gościa Niedzielnego. W obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Kryzys, który potrwa; Świat patrzy na granicę; Wykorzystywanie tragedii.