Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XVII niedziela zwykła. 24.07.2022r.

 

  1. Obecna, 4. niedziela lipca, jest Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych i 17. nie- dzielą zwykłą w roku liturgicznym.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Akcja misyjna MIVA Polska „Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km” ma na celu niesienie konkretnej pomocy polskim Misjonarzom w zakupie środków transportu tak bardzo potrzebnych w pracy misyjnej. Dlatego w przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można przekazać do puszek swoją ofiarę na ten szczytny cel. Przy wejściu do kościoła są zamieszczone informacje na ten temat.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Jakuba Ap. oraz św. Krzysztofa, Patrona Kierowców, i jutro, o g. 18.00 Msza św. z homilią i błogosławieństwem Kierowców. Po Mszy św. będą pobłogosławione, poświęcone samochody na parkingu w podwórzu plebanii. Prosimy, aby samochody ustawiać pod odpowiednim kątem, tak z ukosa, w kierunku kościoła i w kierunku świetlicy BARKA. -We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. W środę, 27. dnia miesiąca o g.15.00 nabożeństwo do św. Jana II i Msza św. w intencji wcześniej złożonych do koszyczka próśb. Także w środę, przed Mszą św. o g. 18.00, Różaniec i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek św. Marty, Marii i Łazarza – po Mszy św. Koron-ka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Tydzień temu, w III-cią niedzielę miesiąca, na prace remontowe przy kościele, zostały złożone ofiary na tacę w kwocie: 2.461 zł. Z ofiar w kopertach, w zakrystii, w kancelarii, na konto bankowe Parafii: 1.730 zł. W sumie przekazana kwota to: 4.191 zł. Serdeczne Bóg zapłać za okazywaną pomoc w realizacji prac remontowych. Na początku sierpnia, z dotacji państwowych, ma nastąpić kontynuacja kolejnego etapu remontu elewacji kościoła od strony zachodniej, od strony wieży. Po tym etapie ma nastąpić remont dachu zakrystii przy tej elewacji, który to koszt musimy pokryć ze środków własnych Parafii. Zamiast zwykłej blachy ocynkowanej, będzie nowe pokrycie i rynny z blachy miedzianej, tak jak jest na głównym dachu kościoła.
  5. Od 01. do 08.VIII. odbędzie się XIX Świdnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Za-pisy do Grupy III Ziemi Kłodzkiej w kościele OO. Franciszkanów w Kłodzku. Koszt: dorośli 150 zł; dzieci i młodzież 120 zł. Szczegóły o tej Pielgrzymce na plakacie w przedsionku kościoła.
  6. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego przy wyjściu z kościoła na stoliczku, a ciekawe artykuły to: Misja Kanada; Długość dźwięku samotności; Grosz za kilometr; Czy Jezus miał rodzeństwo?