Rzymskokatolicka Parafia
św. App Piotra i Pawła
Duszniki Zdrój

XI niedziela zwykła.   16.06.2024r.

 

  1. Przeżywamy 11. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym i III-cią niedzielą miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy naszym kościele.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w niedziele na g.17.30, a w tygodniu na g.18.00.
  3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy i przeżywać będziemy: jutro św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.; w środę przed Mszą św. różaniec prowadzony przez Koło Żywego Różańca; w czwartek św. Alojzego Gonzagi, zak; w piątek NMP Przyczyny Naszej Radości. W przyszłą niedzielę – Dzień Ojca i będziemy dziękować za naszych Tatusiów.
  4. W piątek, 21.VI., zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O g.7.30 będzie odprawiona okolicznościowa Msza św. dziękczynna w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów, wychowawców oraz rodziców. Dlatego zapraszamy do kościoła, aby podziękować Panu Bogu za kolejny rok szkolny, oraz prosić o szczęśliwe i dobre wakacje. Przed Mszą św. będzie okazja do Spowiedzi św.
  5. W ostatnim tygodniu w naszej Parafii miały miejsce 2 pogrzeby: śp. Józefy MAZUR oraz śp. Adama RAKUCKIEGO. Dusze zmarłych polecamy w naszej modlitwie Boże-mu Miłosierdziu, a najbliższym z rodzin składamy wyrazy naszego współczucia.
  6. Prosimy o nabywanie i lekturę naszej prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego, a w obecnym wydaniu ciekawe artykuły: Marsz dla szczęścia – o tym, że ludzie, którzy dają publiczne świadectwo otwarcia na życie i rodzinę, robią to w interesie każdego człowieka, ponieważ zwalczanie tych wartości prowadzi do katastrofy; Patron Europy Wschodniej – o bł. kardynale Stefanie Wyszyńskim.